.
.
.

سازمان ملل از گروه‌ها در افغانستان خواست بخاطر ماه رمضان جنگ را متوقف کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

تدامیچی یاماموتو نماینده ویژه سازمان ملل متحد برای افغانستان روز پنجشنبه 17 مه از تمام گروه‌های درگیری جنگ در افغانستان خواست، به خاطر ماه مبارک رمضان، جنگ را متوقف کنند.

تدامیچی یاماموتو گفته است، ماه مبارک رمضان، فرصتی است تا با کسانی که در حوادث افغانستان آسیب دیده اند همدردی و همدلی شود.

این نماینده ویژه سازمان ملل متحد در افغانستان علاوه کرده است: «امیدوارم ماه رمضان فرصتی را برای نزدیک شدن صلح آمیز به یکدیگر و ساختن پل‌ها میان تمام مردم افغانستان فراهم نماید. همچنان از تمام گروه‌های درگیر در جنگ می‌خواهم تا به این مکلفیت دینی احترام بگذارند و جنگ را متوقف کنند».

دفتر نمایندگی سازمان ملل متحد در کابل با نشر پیامی، ماه مبارک رمضان را برای مردم افغانستان تبریک گفته و هفته های پیش رو را زمان مخصوص عبادت و نیایش برای مسلمانان عنوان کرده است.

دادگاه عالی افغانستان امروز پنجشنبه را اولین روز ماه مبارک رمضان در این کشور اعلام کرده است و امروز در این کشور رخصتی عمومی است.

نماینده ویژه سازمان ملل متحد در شرایطی از گروه های درگیری جنگ در افغانستان خواسته که در ماه رمضان جنگ را متوقف کنند که گروه طالبان دوباره به شهر فراه در غرب این کشور حمله کرده‌اند.