.
.
.

حملات دوباره طالبان به شهر فراه افغانستان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع محلی در ولایت فراه در غرب افغانستان روز پنجشنبه 17 مه اعلام کردند گروه طالبان شامگاه چهارشنبه دوباره مرکز این ولایت را هدف حملات انتحاری و انفجاری قرار دادند.

به گزارش طلوع نیوز این مقام‌ها می‌افزایند که شماری از طالبانی‌ که در خانه‌های مردم پنهان شده بودند، سه‌حمله انتحاری را در نزدیکی فرماندهی پولیس و چند ساختمان دیگر دولتی انجام دادند.

درهمین‌حال، شماری‌ از باشنده‌گان فراه می‌گویند که طالبان شب گذشته جنگ را با نیروهای دولتی در نزدیک ساختمان فرماندهی پولیس، زندان و حوزۀ سوم امنیتی آغاز کردند و هم‌اکنون نیز در برخی از بخش‌ها با نیروهای دولتی درگیر جنگ استند.

برخی دیگری‌ از باشنده‌گان فراه می‌گویند که در این جنگ، خانۀ یکی‌از اعضای شورای ولایتی فراه را نیز آماج حمله‌های‌شان قرار داده‌اند.

قابل ذکر است، طالبان بامداد سه شنبه هفته جاری از بخش‌های شمال این شهر بر پاسگاه‌های نیروهای امنیتی، فرماندهی پولیس، ریاست امنیت ملی این ولایت هجوم آوردند و با نیروهای امنیتی به درگیری پرداختند. مقام‌های تأیید کردند که در این درگیری‌ها 25 تن از نیروهای امنیتی افغان جان باختند.

عبدالصیر سالنگی والی فراه دیروز چهارشنبه گفته بود که شهر فراه از نفوذ طالبان کاملاً پاکسازی شده و جنگجویان طالبان شکست خوردند.

سالنگی افزود، نزدیک به 1000 تن از طالبان از فاصله ده‌ کیلومتری و ولسوالی‌های فراه روز گذشته بر شهر فراه حمله کردند و سپس 1000 طالب دیگر نیز به این شمار افزوده شدند، اما با مقاومت آنان روبه‌رو شدند.

والی فراه مدعی شد، نزدیک به 300 تن از طالبان در جنگ فراه کشته شدند، اما طالبان این ادعا را کاملاً رد کرده‌اند.

از سوی دیگر، فرمانده پولیس ولایت فراه مدعی شد، طالبان در این ولایت با حمایت مالی و نظامی ایران می جنگند. مقام های ایرانی تا هنوز در این زمینه چیزی نگفته اند.