فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • پاکستان برای حل مشکلات تجارتی با افغانستان توافق کرد

  منبع: دبی.العربیه نت فارسی

  وزارت تجارت و صنایع افغانستان به تازگی اعلام کرد، دو توافقنامه میان افغانستان و پاکستان برای حل مشکلات انتقال کالای های تجارتی میان دو کشور و آغاز صادرات پنبه افغانستان امضاء شده اند.

  مسافر قوقندی سخنگوی این وزارت گفته است، در پایان نشست دوجانبه، مقام‌های بازرگانی و صنعت دوکشور در اسلام‌آباد، جانب پاکستانی پذیرفته ‌است که با کاهش تعرفۀ گمرکی بر میوه‌ها و سبزی‌های افغانستان، روند صادرات پنبه افغانستان را به این کشور اجازه خواهد داد.

  به گزارش طلوع نیوز؛ قوقندی افزود:"این نشست مقام‌های دوکشور روی ترانزیت و بازرگانی در افغانستان و پاکستان پُردست‌آورد بوده ‌است چون در این نشست توافق شده ‌است که پاکستان تعرفۀ گمرکی را که سال گذشته بر میوه‌ها و سبزی‌های کشور افزایش داده بود، کاهش می‌دهد."

  در همین حال، اتاق‌های مشترک تجارت و صنایع افغانستان و پاکستان با انتشار بیانیه ای اعلام کرد، مقام‌های پاکستانی وعده کرده‌ اند که در یک هفتۀ آینده بخش بزرگی از مشکلات فراراه ترانزیت و بازرگانی دو کشور را، حل خواهند ساخت.

  از سوی دیگر، شبیر بشیری، رییس شورای صنعت، بازرگانی و معادن افغانستان گفت:"هرچند ما بسیار امیدوار به عملی‌شدن این تعهدات از سوی پاکستان نیستیم، اما اگر عملی شوند؛ بدون شک برای هردوکشور و به تجارت دوکشور سودمند خواهند بود."

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران