.
.
.

شب نبرد؛ وزرشکاران افغان حریفان ایرانی‌شان را شکست دادند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

رقابت‌های بین‌المللی مبارزات آزاد زیر نام «شب نبرد» شامگاه جمعه 11 مه 2018، به میزبانی سازمان "اِس‌اِل‌اِف‌سی" در کابل پایتخت افغانستان برگزار شد.

در این رقابت‌ها، ورزشکاران افغانستان، ایران و تاجیکستان در برابرهم، مبارزه کردند که سرانجام ورزشکاران مبارزات آزاد افغانستان با دو پیروزی و یک شکست دست یافتند و دو ورزشکار ایرانی که در این مسابقه شرکت کرده بودند، شکست خوردند.

به گزارش طلوع نیوز؛ در نخستین بازی این رقابت‌ها، عصمت‌الله عادل ورزشکار افغان، توانست در چهارمین دقیقۀ دومین روند بازی، با نتیجۀ «نِک‌اوت» عبدالبصیر افغان را شکست بدهد.

عصمت‌الله عادل، ورزشکار، در این باره گفت: «سطح مسابقات بسیار بلند بود و من بسیار خوشحال استم که در این بازی برنده شدم».

در دومین‌دیدار این رقابت‌ها، حسین بخش صفری، ورزشکار افغان و مدال‌آور طلا پنجمین‌دور رقابت‌های داخل سالن ترکمنستان توانست در نخستین روند بازی با نتیجۀ "سبمیشن" حریف ایرانی‌اش مرتضی حسینی را شکست دهد.

حسین‌بخش صفری، ورزشکارافغانستان، در این باره گفت: «خرسند به این استم پشت پرده‌های تلویزیون به صدها هزار مردم نشسته بودند و بدون هیچ‌گونه تبعیضی برای پیروزی من دعا می‌کردند و این بزرگ‌ترین افتخار برایم من است».

در سومین و دیدار نیمه‌مرکزی این رقابت‌ها، واحد نژند ورزشکار دیگر افغان توانست در سومین‌ روند بازی با نتیجۀ نِک‌اوت تخنیکی توانست حریف ایرانی‌اش، وحید عاشوری را از پیش‌رو بردارد.

واحد نژند، ورزشکار افغان، در این باره گفت: «از جوانان می‌خواهم بیایند ورزش نمایند تا چهره متفاوت افغانستان را به جهانیان نشان دهند و از این طریق، به کشور خدمت نمایند».

در مسابقۀ مرکزی این‌دور رقابت‌ها، اردشیرمراد علی‌ایف ورزشکار از تاجکستان، فرامرز محمد ورزشکار افغان را توسط امتیاز پس‌از سه‌روند بازی مغلوب کرد.

اردشیرمراد علی‌ایف، ورزشکار تاجکستان، در این باره گفت: «بسیار خوش استم که پیروز شدم. برای این دیدار، من تمرینات فشرده در تایلند و شهر دوشنبه انجام داده بودم وخوش استم که پیروز شدم».

این رقابت‌ها از سوی موبی‌گروپ به همکاری سازمان اِس‌اِل‌اِف‌سی به‌منظور رشد و نهادینه‌شدن ورزش مبارزات آزاد در افغانستان، برگزار گردید و به‌گونۀ زنده از تلویزیون طلوع و رادیو آرمان پخش شد.