.
.
.

آمار متقاوت از تلفات سربازان افغان در ولایت فراه افغانستان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وزارت دفاع افغانستان روز شنبه 12 مه تایید کرد، در نتیجه حملات گروه طالبان در ولایت فراه در غرب این کشور 16 سرباز افغان کشته شدند و چهار سرباز دیگر زخم برداشتند.

این وزارت با انتشار خبرنامه‌ای نوشت، طالبان شب گذشته بصورت گروهی بالای شهر فراه حمله کردند تا این شهر را تصرف کنند اما با مقاومت شدید ارتش افغان روبرو شدند؛ در حال حاضر طالبان عقب نشینی کرده‌اند.

در این خبرنامه آمده است: «دشمنان مردم افغانستان شب گذشته با جمع آوری دهشت افگنان از ولایت‌های همجوار ولایت فراه به هدف سقوط شهر فراه دست به یک سلسله تحرکات و حملات زدند».

از سوی دیگر، فرید بختور رییس شورای ولایتی فراه مدعی است که در نتیجه حملات گروهی طالبان در ولسوالی های «بالابلوک» و «لاش و جوین» ولایت فراه بیش از 40 سرباز افغان کشته شدند.

اما ناصر مهری سخنگوی والی فراه تایید کرده است که براثر حملات گروهی طالبان در این ولایت، 15 سرباز افغان کشته شدند و پنج سرباز دیگر زخم برداشتند.

مهری افزود، در این درگیری 24 طالب به شمول «ملا سلام» فرمانده مشهور طالبان کشته شدند و بیش از 10 طالب دیگر زخم برداشتند.

گروه طالبان نیز تایید کرده که در نتیجه حملات جنگجویان این گروه در ولایت فراه، دها سرباز افغان را کشته‌اند. ولایت فراه در غرب افغانستان یکی از ولایت های ناامن به شمار می‌رود.