.
.
.

سازمان ملل: 23 حمله به مراکز انتخاباتی افغانستان صورت گرفته است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دفتر نمایندگی سازمان ملل متحد در کابل اعلام کرد، در یک ماه گذشته 23 حمله به مراکز ثبت نام رأی دهندگان در افغانستان صورت گرفت.

این دفتر با انتشار تازه ترین گزارش اش نوشت، در نتیجه این 23 حمله به مراکز ثبت نام رأی دهندگان در این کشور، 271 نفر کشته و زخمی شده‌اند.

در این گزارش آمده است، مرگبارترین حمله در نزدیک یک مرکز توزیع شناسنامه کاغذی در دشت برچی شهر کابل بود که در آن حمله 198 نفر کشته و زخمی شدند.

در همین حال، تدامیچی یاماموتو، فرستاده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد برای افغانستان گفته است:« کسانی که برای رأی دادن ثبت نام می کنند برای من بی نهایت محترم هستند، آنها از حق شان مطابق قانون اساسی استفاده می کنند و امید برای آینده افغانستان را مهم تر از نگرانی در مورد مصونیت شخصی شان می دانند».

تدامیچی یاماموتو افزود، حملات بالای مراکز ثبت نام رأی دهندگان، حمله بالای دموکراسی می باشد و چنین حملات او را شدیداً خشمگین می کند.

فرستاده ویژه سازمان ملل متحد برای افغانستان یکبار دیگر تاکید کرد، این سازمان در زمینه حمایت از روند انتخابات افغانستان متعهد می باشد.

قابل ذکر است که روند ثبت نام رأی دهندگان بتاریخ 25 حمل/ فروردین سال جاری خورشیدی در سراسری افغانستان آغاز شد و تاکنون ادامه دارد.

قرار است انتخابات آینده پارلمانی و شورای ولسوالی های افغانستان بتاریخ 28 میزان/ مهر سال جاری خورشیدی برگزار گردد.