.
.
.

دیدار طالبان از اندونیزیا؛ قبل از نشست سه جانبه علمای دین

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

پیش از برگزاری نشست سه جانبه علمای دین؛ نمایندگان طالبان در مورد این نشست مشترک از کشور اندونیزیا دیدار کرده‌اند.

نشست مشترک سه جانبه علمای دین کشورهای افغانستان، اندونیزیا و پاکستان در مورد پایان جنگ افغانستان بامداد روز جمعه 11 مه در کشور اندونیزیا برگزار شد.

طلوع نیوز به نقل از روزنامه دیلی تایمز پاکستان گزارش داد، نمایندگان گروه طالبان در ماه مارس امسال از سوی حکومت اندونیزیا دعوت شده بودند.

در این گزارش آمده است، نمایندگان گروه طالبان بمنظور تغییر در برنامه نشست سه جانبه علمای دین افغانستان، اندونیزیا و پاکستان دعوت شده بودند؛ اما معلوم نیست که نمایندگان این گروه چه وقت به اندونیزیا سفر کرده بودند.

این روزنامه پاکستانی از زبان دو رهبر طالبان بدون افشای اسامی آنها نوشته است:«پس از دیدار این نماینده‌گان طالبان، کدام فتوایی در بارۀ ناروا دانستن جنگ افغانستان از سوی عالمان سه کشور صادر نخواهد شد».

این دو رهبر طالبان تاکید کرده است، جنگ جاری در افغانستان در نشست مشترک سه جانبه علمای افغانستان، پاکستان و اندونیزیا یک جنگ نا مشروع اعلام نخواهد شد بلکه این نشست علمای دین با پخش یک بیانیه مشترک در مورد صلح افغانستان پایان خواهد یافت.

نفی خبر از سوی گروه طالبان

اما شورای عالی صلح افغانستان اعلام کرده است، علمای دین سه کشور در نشست اندونیزیا در مورد پایان جنگ افغانستان گفتگو می کنند و قرار است در مورد نامشروع دانستن جنگ افغانستان فتوا صادر کنند.