.
.
.

وزیر امور داخله افغانستان: مهاجمان انتحاری با موترهای شیشه‌سیاه وارد کابل می شوند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ویس احمد برمک وزیر امور داخله افغانستان به تازگی در نشست مجلس نمایندگان این کشور گفت که مهاجمان انتحاری با موترهای شیشه سیاه به کابل انتقال داده می‌شوند.

به گزارش منابع خبری افغانستان؛ ویس احمد برمک از افشای نام کسانی که مهاجمان انتحاری را با موترهای شیشه سیاه انتقال می‌دهند چیزی نگفته است.

این گفته‌ها در شرایطی اعلام گردیده که همزمان با آغاز روند ثبت نام رأی دهندگان آمار حملات انتحاری و انفجاری در شهر کابل و سایر نقاط افغانستان افزایش یافته است.

روند ثبت نام رأی دهندگان بتاریخ 25 حمل/ فروردین سال جاری خورشیدی در سراسری افغانستان آغاز شد.

از آن روز به بعد، مخالفان مسلح دولت بیشتر مراکز انتخاباتی را در افغانستان مورد حملات خونین انتحاری و انفجاری قرار می‌دهند.

گروه داعش بتاریخ 22 آوریل سال جاری میلادی مرکز توزیع شناسنامه در دشت برچی شهر کابل را مورد حمله قرار داد که مقام‌های افغان تایید کردند، در آن حمله 57 نفر کشته شدند و 119 نفر دیگر زخم برداشتند.

حملات انتحاری و انفجاری دیگر در ولایت‌های ننگرهار، قندهار، غور و خوست افغانستان نیز رخ دادند که در آن حملات ده‌ها نفر کشته شدند.

گروه داعش دو حمله خونین انتحاری را بتاریخ 30 آوریل سال جاری میلادی در ساحه «شش درک» مربوط به ناحیه نهم امنیتی شهر کابل انجام داد که مقام‌های افغان تایید کردند در آن حمله 26 نفر به شمول 9 خبرنگار کشته شدند و 49 نفر دیگر زخم برداشتند.