.
.
.

افغانستان...درگیری لفظی محقق و حکمتیار در پی توزیع شناسنامه الکترونیکی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

شماری از منابع خبری افغانستان روز سه شنبه 8 مه گزارش دادند، محمد محقق معاون دوم رییس اجرایی افغانستان و گلبدین حکمتیار رهبر حزب اسلامی این کشور در مورد توزیع شناسنامه الکترونیکی باهم درگیری لفظی کردند.

خبرگزاری صنا نوشته است: «زمانی که معاون دوم ریاست اجرایی محمد محقق بر سر توزیع تذکره‌های الکترونیکی به رئیس جمهور انتقادهای تندی را وارد کرد، بلافاصله پس از آن گلبدین حکمتیار موضع گیری نموده و به محمد محقق هشدار داد که دیگر زمان زورگویی گذشته و درباره توزیع تذکره‌های الکترونیکی از موضع رئیس جمهور حمایت کرد».

بر اساس این گزارش، پس از اظهارات رهبر حزب اسلامی افغانستان، محمد محقق و حکمتیار روبروی هم قرار گرفته و دشنام‌های سختی به همدیگر دادند که در نتیجه محقق جلسه را تحریم کرده و گفت: «اینجا رهبران جهادی جمع نشده است بلکه تاجران جهادی جمع شده است» و حکمتیار را راکتیار خطاب کرده و او را غلام ISI نامید و با عصبانیت شدید جلسه را ترک کرد.

قابل ذکر است که شماری از سران جهادی عصر دیروز دوشنبه 8 مه در ارگ ریاست جمهوری افغانستان با محمد اشرف غنی رییس جمهوری این کشور در مورد اننخابات آینده و چگونگی توزیع شناسنامه الکترونیکی گفتگو کردند.

از سوی دیگر، رییس جمهوری افغانستان روند توزیع شناسنامه الکترونیکی را هفته گذشته رسماً آغاز کرد اما رییس اجرایی حکومت این کشور با این تصمیم اشرف غنی شدیداً مخالفت کرده است.