.
.
.

در ادامه اخراج مهاجرین افغان، ترکیه 330 مهاجر افغان را به کابل فرستاد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

در پی اخراج‌ها و دستگیری‌های اخیر مهاجرین افغان در ترکیه، این کشور امروز یک‌شنبه 6 مه، یک گروه دیگر از پناهجویان افغان را از منطقه ازمیر با هواپیمای چاتر به کشورشان فرستاد.

بر اساس گزارش منابع خبری، این مهاجران افغان که در ولایت ازمیر ترکیه شناسایی و دستگیر شده بودند پس از طی مراحلی در اداره‌های امور مهاجرتی این ولایت‌ها، به میدان هوایی ازمیر منتقل و از آنجا به کابل، بازگردانده شدند.

این در حالی است که حدود یک هفته قبل ترکیه اعلام کرد به پایان کار ساخت یک دیوار مرزی با ایران به طول 144 کیلومتری نزدیک شده است و سلیمان سویلو، وزیر داخله این کشور هدف از ساخت این دیوار را جلوگیری از مهاجرت غیرقانونی شهروندان افغانستان از طریق مرزهای کشورش با ایران اعلام کرد.

وزیر داخله ترکیه تاکید کرد که کشورش در زمینه اتخاذ همه تدابیری که مانع از مهاجرت غیرقانونی افغان‌ها می‌شود، جدی است و گفت: «روزانه 300 مهاجرغیرقانونی افغانی از طریق ایران وارد ترکیه شدند و ما آنها را به کشورشان بازگرداندیم. تا کنون 7 هزار و 100 مهارجر افغانی را به کشورشان بازگردانده و دیواری 144 کیلومتری در منطقه مرزی آغری و ایگدر ساختیم تا مانع از ورود افغان‌ها به خاک ترکیه شویم.»

از آغاز روند اخراج مهاجران افغان از ترکیه تاکنون هفت هزار و 100 تن از شهروندان افغانستان از این کشور اخراج شده‌اند و هنوز هم این روند ادامه دارد.