.
.
.

اتحادیه اروپا بیش از 15 میلیون یورو برای انتخابات افغانستان کمک کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دفتر نمایندگی اتحادیه اروپا در کابل از کمک 15.5 میلیون یورو برای برگزاری انتخابات آینده افغانستان خبر داد.

این دفتر به تازگی با انتشار خبرنامه ای نوشت، این پول ها از طریق برنامه انکشافی سازمان ملل متحد بمنظور ایجاد ظرفیت در نهادهای انتخاباتی افغانستان به مصرف می رسد.

در این خبرنامه آمده است، این پول ها برای خریداری مواد انتخاباتی، معاش کارمندان موقت کمیسیون مستقل انتخابات و کارزار آگاهی دهی عامه انتخابات افغانستان کمک شده است.

در خبرنامه ذکر شده آمده است، یک توافقنامه میان اتحادیه اروپا و برنامه انکشافی سازمان ملل متحد در کابل به امضاء رسیده که این کمک مالی اتحادیه اروپا برای برگزاری انتخابات آینده پارلمانی و شوراهای ولسوالی های این کشور کمک شده است.

دفتر نمایندگی اتحادیه اروپا در کابل تعهد کرده است که این اتحادیه 15.5 میلیون یورو دیگر را برای برگزاری انتخابات آینده ریاست جمهوری و شورای ولایتی افغانستان در سال 2019 هم کمک خواهد کرد.

اتحادیه اروپا همواره تاکید کرده است که همکاری این اتحادیه برای برگزاری یک انتخابات شفاف در افغانستان ادامه دارد.

کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان اعلام کرد، تا کنون بیش از یک میلیون نفر در این کشور کارت رأی دهی دریافت کرده اند.

قرار است انتخابات آینده پارلمانی و شورای ولسوالی های افغانستان بتاریخ 28 میزان/ مهر برابر با 20 اکتبر سال جاری میلادی برگزار گردد.

این در حالی است که پولا پامپولیو، نماینده اتحادیه اروپا در کابل توافقنامه همکاری در زمینه های برگزاری انتخابات شفاف، حقوق زنان، مبارزه با فساد اداری و حمایت از مدافعان حقوق بشر نیز امضا کرد.

پولا پامپولیو، نماینده اتحادیه اروپا گفته است:"با در نظر داشت این که انتخابات پارلمانی و شورا های ولسوالی در 20 اکتبر زمان بندی شده است و انتخابات ریاست جمهوری برای سال 2019، هر دو طرف به این توافق رسیدیم که این انتخابات ها باید در وقت معین به گونه شفاف برگزار گردد. مشارکت افزایش یافته خانم ها به حیث رای دهنده و کاندیدا باید به طور خاص مورد حمایت قرار بگیرد.