.
.
.

فعالیت چهار مرکز گروه داعش در شهر کابل افغانستان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

حضرت علی نماینده مردم ننگرهار در مجلس نمایندگان به تازگی مدعی شد، چهار مرکز تولید جنگجویان گروه داعش در شهر کابل پایتخت افغانستان فعالیت دارند.

به گزارش خبرگزاری جمهور؛ حضرت علی ادعا کرد، اسنادی در دست دارد که نشان دهنده آن است که چهار مرکز داعش در کابل وجود دارد و افراد داعش از این مراکز به ولایت ننگرهار در شرق این کشور فرستاده می ‌شوند.

او تاکید کرد که اسناد و شواهد دست داشته او نشان می‌ دهد که برخی حلقات در حکومت وحدت ملی می‌ خواهند که تجربه فاجعه سقوط ولایت قندوز را در ولایت ننگرهار تکرار کنند.

حضرت علی عضو مجلس نمایندگان افغانستان گفت: "مقام‌ های حکومتی، وزیر دفاع و وزیر داخله کور اند که نمی ‌بینند در ننگرهار چه می‌ گذرد و اگر رییس جمهور غنی و رییس اجرایی به مردم ارزش قایل اند باید به وضعیت ننگرهار توجه کنند."

این نماینده ولایت ننگرهار در مجلس نمایندگان افغانستان تاکید کرد، یا حکومت در مورد وضعیت ننگرهار بی توجهی می ‌کنند و یا اینکه مسوولان محلی از وضعیت جاری در آن ولایت، اشتباه گزارش می‌ دهند.

نمایندگان ننگرهار ادعا دارند که وضعیت امنیتی این ولایت اخیراً بدتر شده است و داعش در حال گسترش فعالیت‌هایش در این ولایت است.

ولایت ننگرهار در شرق افغانستان یکی از ولایت های ناامن این کشور به شمار می رود که جنگجویان وابسته به گروه های طالبان و داعش در شماری از ولسوالی های آن ولایت فعالیت گسترده دارند.