.
.
.

دولت افغانستان: بیش از دو میلیون شغل ایجاد می کنیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وزارت کار، امور اجتماعی، شهدا و معلولین افغانستان دیروز پنجشنبه 3 مه اعلام کرد، تا سه سال آینده 2.1 میلیون شغل در این کشور ایجاد خواهد شد.

به گزارش منابع خبری افغانستان؛ فیض الله ذکی وزیر کار و امور اجتماعی افغانستان گفت، در حال حاضر 24 درصد از افغان های واجد شرایط در سراسر افغانستان در جستجوی پیدا کردن شغل هستند.

وزیر کار افغانستان تاکید کرد، نیاز است تا یک راه حل مؤثر بمنظور غلبه به بیکاری در افغانستان ایجاد گردد.

موضوع بیکاری یکی از بزرگترین چالش ها در افغانستان یاد می گردد که آمار بلند بیکاری سبب افزایش فقر اقتصادی و انواع خشونت های اجتماعی در جامعه افغانستان شده است.

برنامه جهانی غذای سازمان ملل متحد در گزارش اخیرش اعلام کرد، 13 میلیون نفر در افغانستان مصئونیت غذایی ندارند که یکی از دلایل آن موجودیت فقر اقتصادی و بیکاری می باشند.

براساس گزارش ها، جامعه جهانی میلیارد ها دالر را برای بازسازی و انکشاف افغانستان کمک کرد؛ اما هنوزهم افغانستان یکی از فقیرترین کشورهای دنیاست و بیشتر مردم این کشور از نبود کار رنج می برند.

منابع اطلاعاتی افغانستان نشان می دهند؛ سالانه هزاران افغان به دلیل موجودیت بیکاری کشور شانرا ترک می کنند و برای ساختن یک آینده روشن و زندگی آرام به کشورهای بیرون مهاجرت می نمایند.