فوری

پخش زنده
  • صفحه اصلى
  • ايران
  • پاکستان 20 هزار تُن گندم به افغانستان می‌فرستد

    منبع: العربیه.نت فارسی

    سفیر پاکستان در کابل در دیدار با وزیر خارجه افغانستان اعلام کرد، اسلام آباد 20 هزار تٌن گندم در ماه آینده به کابل می‌فرستد.

    وزارت خارجه افغانستان با انتشارخبرنامه‌ای نوشت، زاهد نصرالله خان سفیر پاکستان دیروز چهارشنبه 2 مه با صلاح الدین ربانی وزیر خارجه افغانستان در کابل گفتگو کرد.

    سفیر پاکستان در این دیدار گفت، قرار است در آينده نزديگ يک هيئت اقتصادى از پاكستان به افغانستان بيايد و هم‌چنان 20 هزار تُن گندم در جریان ماه مبارک رمضان به افغانستان فرستاده شود.

    سفیر پاکستان حملات خونین روز دوشنبه هفته جاری در کابل را محکوم کرده و از گروه طالبان خواست که با حکومت افغانستان وارد مذاکرات صلح گردند.

    در خبرنامه وزارت خارجه افغانستان آمده است: «آقاى ربانى نيز با قدردانى از شركت وزير امور خارجه پاكستان در نشست تاشكند، خواهانِ توقف موشک پراكنى‌ها از سوى نيروهاى امنيتى پاكستان به افغانستان و استرداد قاتل آقاى ذكى عبدُه، كه در جريان مأموريت رسمى در شهر كراچى به گونۀ مرموز به شهادت رسيد، شد».

    این دیدار در شرایطی رخ داده که اخیراً روابط کابل-اسلام آباد از تنش‌های لفظی وارد درگیری‌های مسلحانه میان سربازان مرزی دو کشور شده که پس از دو روز درگیری هر دو جانب آتش بس اعلام کردند کردند.

    تبلیغات

    برگزیده های کاربران