.
.
.

گزارش تازه سیگار؛ شمار سربازان افغان کاهش یافته است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

سیگار یا اداره بازرسی ویژه ایالات متحده امریکا برای بازسازی افغانستان در گزارش تازه‌اش، گفته که شمار نیروهای امنیتی افغانستان به شمول پولیس ملی، اردوی ملی و نیروهای هوایی طی یک سال گذشته، در حدود 10.6 درصد کاهش یافته است.

بر اساس این گزارش که امروز سه‌شنبه 1 مه توسط بازرس ویژه ایالات متحده امریکا برای افغانستان به نشر رسید، شمار نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان در ماه جنوری سال روان میلادی 296 هزار و 400 تخمین شده است که 10.6 درصد کاهش را در مقایسه با همین زمان در سال گذشته نشان می‌دهد.

جان ساپکو، رییس سیگار، در این باره گفت:"ساختن نیروهای افغان در اولویت ایالات متحده و ه‌پیمانان بین‌المللی ما قرار دارد. از این رو، این جای نگرانی است که گواه کاهش نیروی نیروهای افغان هستیم".

سیگار همچنان در گزارش‌اش نوشته است که درصدی نفوسی که توسط حکومت افغانستان اداره می‌شود و یا زیر اثر حکومت قرار دارد به 65 درصد افزایش یافته است و در مقایسه با همین وقت در سال گذشته یک درصد افزایش را نشان می‌دهد.

از سویی دیگر، در گزارش سیگار آمده است، طالبان و دیگر گروه‌های شورشی هم‌اکنون کنترول تقریبا 14 درصد از افغانستان را در اختیار دارند، که به قول اداره سیگار، بالاترین آماری است که این اداره از سال 2015 تاکنون به ثبت رسانیده است.