فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • کمک 37 میلیون دالری امریکا برای خدمات بشردوستانه در افغانستان

  منبع: دبی.العربیه نت فارسی

  سفیر ایالات متحده امریکا در نمایشگاه عکس که روز یک‌شنبه 29 آوریل در سفارت این کشور در کابل برگزار شد، گفت که کشورش 37 میلیون دالر برای تامین کمک‌های بشردوستانه در افغانستان کمک می‌کند.

  بر اساس گزارش ودصم روزنامه اقتصادی افغانستان، جان بس، سفیر امریکا در افغاسنتان گفت: "ما به تلاش برای تقویت نظام در افغانستان متعهد هستیم و به حکومت افغانستان کمک می‌کنیم تا مردم این کشور زندگی آرام داشته باشند".

  وی افزود: "در ادامه این تلاش‌ها، امریکا حدود 37 میلیون دالر را بخاطر رسیدگی به مشکلات و کمک‌های بشردوستانه در افغانستان کمک می‌کند و طی دو سال گذشته نیز بیش از 275 میلیون دالر در این عرصه کمک کرده است".

  عبدالله عبدالله رئیس اجرایی افغانستان که در این نمایشگاه اشتراک کرده بود، ضمن قدردانی از کمک‌های امریکا گفت که افزون بر جنگ، تغییر اقلیم و خشکسالی نیز بر مشکلات مردم افغانستان افزوده است و فقر، بی‌سوادی، و بیکاری از چالش‌های دیگری است که افغان‌ها با آن مواجه هستند.

  سیدحسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین افغانستان، در این نمایشگاه گفت: "افغانستان طی چهار سال گذشته، شاهد بزرگترین جابجایی انسانی بوده و نیازمند به کمک‌های بشردوستانه است".

  وی افزود: "رقم ثبت شده دو میلیون و 400 هزار عودت کننده از سایر کشورها به افغانستان و سه میلیون و 500 هزار بیجا شده داخلی طی دو دهۀ گذشته بی‌سابقه است؛ اما حکومت وحدت ملی (حکومت فعلی افغانستان) توانسته است آن را موافقانه مدیریت کند و تا اکنون شاهد کدام فاجعه بشری نمی‌باشیم".

  تبلیغات