.
.
.

محمد اشرف غنی: توهین به مجاهدین؛ توهین به پدر و مادر است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

حکومت افغانستان امروز شنبه هشتم ثور/ آردیبهشت مصادف با 26مین سالروز پیروزی گروه مجاهدین این کشور علیه اتحاد جماهیر شوروی سابق را تجلیل کرد.

گروه مجاهدین افغانستان در روز هشتم ثور سال 1371 خورشیدی علیه شوروی سابق به پیروزی رسید و نیروهای نظامی شوروی سابق برای همیشه از افغانستان خارج شدند.

به گزارش منابع خبری افغانستان؛ محمد اشرف غنی رییس جمهوری افغانستان اعلام کرد، مردم افغانستان در هشتم ثور سال 1371 خورشیدی حماسه آفریدند و نظام دو قطبی جهان را از بین بردند.

غنی تاکید کرد، جهاد مربوط به تمام مردم افغانستان است هر کسی به مجاهدین توهین کند به پدر و مادر خود توهین کرده است.

انتخابات در زمان تعیین شده اش حتماً برگزار می گردد

محمد اشرف غنی رییس جمهوری افغانستان در مراسم تجلیل از سالروز پیروزی مجاهدین در ارگ ریاست جمهوری سخنرانی می کرد گفت، انتخابات آینده حتماً در زمان تعیین شده اش برگزارخواهد شد.

غنی افزود، بدون اراده ملت، یک دقیقه هم بیشتر از زمان ریاست جمهوری اش باقی نمی ماند و انتخابات ریاست جمهوری سال آینده برگزار خواهد شد.

رییس جمهوری افغانستان تاکید کرد، حکومت در روند انتخابات مداخله نمی کند و اعضای پارلمان هم باید به انتخابات آینده مداخله نکنند.

براساس جدول زمان بندی کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان؛ انتخابات آینده پارلمانی و شوراهای ولسوالی های افغانستان بتاریخ 28 میزان / مهر سال جاری خورشیدی و انتخابات آینده ریاست جمهوری افغانستان در ماه جوزا/ خرداد سال 1398 برگزار می گردد.

طرح قانونی برای جلوگیری از توهین به مجاهدین

فضل الهادی مسلم یار، رییس مجلس سنا افغانستان در مراسم تجلیل از پیروزی مجاهدین گفت، این مجلس طرحی را آماده می کند تا هیچ کس به مجاهدین و شخصیت های ملی افغانستان توهین نکند.

مسلم یار تاکید کرد:"به صراحت می ‌گویم که بعد از هشت ثور تعداد محدودی از رهبران جهادی بخاطر چوکی جنگیدند و جنایت‌ هایی را مرتکب شدند که هیچ قابل بخشش نیست. اما این به این معنی نیست که تمام مجاهدین مقصر است."