.
.
.

امریکا: از ارتش افغان و انتخابات افغانستان حمایت می‌کنیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مایک پنس، معاون رییس جمهوری امریکا شامگاه جمعه 27 آوریل در یک تماس تلفنی با محمد اشرف غنی رییس جمهوری افغانستان تاکید کرد، همکاری امریکا با ارتش افغان و حمایت از انتخابات آینده افغانستان ادامه دارد.

مایک پنس تاکید کرد، کشورش آماده ‌است تا افغانستان را همچنان در برگزاری انتخابات آینده در تمام عرصه‌ها کمک و همکاری همه‌ جانبه کند.

مایک پنس علاوه کرد، دولت و مردم ایالات متحدۀ امریکا در کنار مردم و دولت افغانستان تا رسیدن این کشور به صلح و ثبات پایدار باقی خواهد ماند و همکاری‌های خود را با این کشور تقویت می‌‌بخشد.

در همین حال، محمد اشرف غنی، رییس جمهوری افغانستان در این گفتگو تلفنی تاکید کرد، حکومت افغانستان برای برگزاری انتخابات آینده این کشور تعهد لازم دارد و این موضوع در اولویت برنامه‌های حکومت قرار دارد.

در خبرنامه ریاست جمهوری افغانستان آمده است: "دوجانب پیرامون مسایل مختلف مربوط به افغانستان و منطقه به‌ویژه در مورد حمایت قوای هوایی و تأمین ضروریات به‌موقع نیروهای امنیتی و دفاعی، استراتیژی جدید ایالات متحدۀ امریکا برای افغانستان و جنوب آسیا، امنیت، مبارزه با تروریزم، صلح و ثبات، انتخابات آینده و گسترش همکاری‌ها در عرصه‌های گوناگون میان دو کشور بحث و تبادل نظر کردند."

قابل ذکر است که پنتاگون نیز به تازگی اعلام کرد، طالبان هرگز در میدان جنگ پیروز نخواهد نشد و یگانه راه حل بحران افغانستان؛ راه حل سیاسی است.

پنتاگون تاکید کرده است، فشار آمریکا بالای گروه طالبان شدت می‌یابد تا این گروه مجبور به گفتگو صلح با حکومت افغانستان شوند.

از سوی دیگر؛ وزیران خارجه کشورهای عضو ناتو دیروز تعهد کردند که همکاری ناتو با افغانستان و حمایت از ارتش افغان ادامه یابد.

این گفته‌ها در شرایطی مطرح گردیده که طالبان عملیات بهاری‌شان را تحت نام "خندق" در افغانستان آغاز کرده و طرح پیشنهادی صلح حکومت افغانستان را هم رد کرده‌اند.