.
.
.

موضوع صلح افغانستان در محور نشست وزیران خارجه ناتو

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

قرار است وزیران خارجه کشورهای عضو سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) امروز جمعه 27 آوریل در شهر بروکسل پایتخت کشور بلجیم/ بلژیک در مورد روند صلح و حمایت از ارتش افغان گفتگو کنند.

به گزارش سایت ناتو؛ ینس ستولتنبرگ دبیرکل ناتو اعلام کرد، ناتو به همکاری های شان از نیروهای امنیتی افغان ادامه می دهد و طالبان در میدان جنگ، پیروز نخواهند شد.

ینس ستولتنبرگ گفت:"طالبان باید بدانند که هرگز در میدان جنگ برنده نخواهند شد. ما هم چنان به کمک، مشوره دهی، وحمایت از نیروهای دفاعی امنیتی افغان ادامه می ‌دهیم که در یک مرحله، چارچوب و شرایطی ایجاد شود تا برای دستیابی به یک راه حل مسالمت آمیز، طالبان حاضر به مذاکره شوند."

این نشست مهم وزیران خارجه ناتو در مورد صلح افغانستان در شرایطی برگزار گردیده که گروه طالبان به تازگی با انتشار خبرنامه ای اعلام کرد، عملیات بهاری این گروه تحت نام "خندق" آغاز شده است.

طالبان طرح پیشنهادی صلح حکومت افغانستان را هم رد کرده و تاکید نمودند، جنگ طالبان در افغانستان ادامه دارد.

در همین حال، محمد رادمنش، سخنگوی وزارت دفاع ملی افغانستان گفت:"عملیات خندق، تنها بازی با واژه‌ها است و هم چنان تبلیغات برای این که بتوانند اعضای خود را هنوز هم به گور بفرستند."

از سوی دیگر، وزارت خارجه آمریکا در مورد عملیات بهاری طالبان واکنش شدید نشان داده و تاکید کرده است که نیروهای آمریکایی در کنار ارتش افغان می باشند.