.
.
.

بسته شدن 70 مرکز ثبت نام رأی دهندگان در افغانستان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان روز پنجشنبه 26 آوریل اعلام کرد، به دلیل موجودیت نا امنی‌ها، از 1419 مرکز ثبت نام رأی دهندگان؛ 70 مرکز آن بسته شده‌اند.

به گزارش منابع خبری افغانستان، سید حفیظ الله هاشمی یکی از اعضای کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان گفت، این کمیسیون از حضور کم رنگ مردم به خصوص زنان برای ثبت نام رأی دهندگان نگران است.

هاشمی افزود: «تشویش این است که زنان تا کنون 24 درصد ثبت نام کرده اند، و قابل نگرانی است. اما در کابل، آمارهای ثبت نام بسیار است در ولایت های شمال اشتراک مردم خوب است. متأسفانه که در ولایت های جنوب و جنوب شرق اشتراک زنان و مردان کم است».

هاشمی علاوه کرد، روزانه 60 الی 70 هزار نفر در سراسری افغانستان به مراکز ثبت نام رأی دهندگان می روند و خود شانرا ثبت نام می‌کنند.
براساس آمار اعلام شده از سوی کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان، تا کنون 500 هزار نفر در سراسری افغانستان ثبت نام کرده‌اند.

قرار است انتخابات آینده پارلمانی و شوراهای ولسوالی‌های افغانستان بتاریخ 28 میزان/ مهر سال جاری خورشیدی برگزار گردد؛ اما هنوزهم موضوع ناامنی یکی از بزرگترین چالش در مسیر برگزاری انتخابات به شمار می‌رود.