.
.
.

افغانستان...از این پس اظهارنظر در باره لباس، وزن و چهره زنان در محل کار جرم پنداشته می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

بر بنیاد قانون جدید «منع آزار و اذیت زنان در محیط کار» در افغانستان، اظهار نظر در باره‌ی لباس، چهره، وزن و ظاهر زنان پس از این جرم به شمار می‌رود.

مطابق قانون جدید منع آزار و اذیت زنان در افغانستان، کسانی که در محیط کار با زنان چنین رفتارهایی داشته باشند تا 20 هزار افغانی (پول افغانستان) جریمه‌ی نقدی و در صورت تشدد جرم، به سه ماه حبس محکوم خواهند شد.

سپوژمی وردک، معین پالسی و مسلکی وزارت امور زنان افغانستان در برنامه‌یی به خاطر توشیح قانون «منع آزار و اذیت زنان در محیط کار» گفت، هدف از توشیح این قانون جلوگیری از آزار و اذیت زنان، حمایت از بانوان قربانی خشونت و فراهم‌کردن فضای مناسب کاری، آموزشی و صحی برای زنان است.

احمدرضا میثم، یکی از مشاوران وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان در این باره گفت، این وزارت همواره برنامه‌هایی را برای جلوگیری از آزار و اذیت زنان روی دست می‌گیرد.

به گفته‌ وی، بخش ریاست نشرات و معینیت نشرات وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان تلاش می‌کند تا از نشر برنامه‌ها و تبلیغاتی که سبب ترویج خشونت علیه زنان شود، جلوگیری کند.

مسؤولان وزارت امور زنان افغانستان در این برنامه از تمام وزارت‌ها و اداره‌های دولتی خواستند تا در تطبیق این قانون با این وزارت همکاری کنند.

قانون منع آزار و اذیت زنان در محیط کار در افغانستان حدود سه ماه قبل در سه فصل و 29 ماده تصویب و توشیح شد.