.
.
.

آمار قربانیان حمله انتحاری کابل به 69 کشته و 120 زخمی رسید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مقام های فرماندهی پولیس کابل روز دوشنبه 23 آوریل تایید کردند، در حمله خونین و مرگبار انتحاری دیروز یکشنبه در کابل، 69 نفر کشته شدند و 120 نفر دیگر زخم برداشتند.

یک مهاجم انتحاری حوالی ساعت 10 بامداد دیروز یکشنبه مواد منفجره اش را در یک مرکز توزیع شناسامه (تذکره) در شهر کابل انفجار داد.

نجیب دانش، سخنگوی وزارت داخله افغانستان اعلام کرد، این حمله خونین انتحاری در ساحه "قلعه ناظر" دشت برچی شهر کابل رخ داد که بیشتر قربانیان این رویداد غیرنظامیان می باشند. داعش مسئولیت این حمله خونین را به عهده گرفت.

در همین حال، امرالله صالح، رییس پیشین امنیت ملی افغانستان در صفحه رسمی فیسبوک اش نوشت:" هسته ‌های خوابیده و احتیاطی طالبان و گروه حقانی که انتحاری را پرورش و نگهداری می ‌نمایند، در برابر پول زیاد این حملات را انجام داده و می‌گذارند داعش مسئولیت را بگیرد."

صالح ادامه داده است:"در حقیقت یک معامله تنگاتنگ در سازمان ‌دهی و انجام چنین حملات بین گروه حقانی، آی‌اس‌آی و داعش وجود دارد. در اهداف کلان، شیوه عملیات و عقبه حمایتی، هیچ تفاوتی میان طالب و داعش وجود ندارد."

امرالله صالح در این نوشته تاکید کرده است:"اگر مردم در جریان اعترافات واقعی و دست‌ نخورده کسانی که از نشانی داعش دستگیر شده‌ اند، قرار گیرند، معلوم می ‌شود که اکثرشان در واقع اعضای فعال طالبان اند."

این حمله انتحاری کابل از سوی کشورهای پادشاهی عربی سعودی، ترکیه، آمریکا، بریتانیا، ایران، هند و هم چنان سازمان ملل متحد و ناتو شدیداً محکوم گردید.