.
.
.

یک مقام ارشد افغانستان؛ با دو چرخه به دفتر کارش می رود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

در افغانستان به دلیل موجودیت شدید نا امنی سبب گردیده که مقام های ارشد ادارات دولتی افغانستان با موترهای مخصوص و محافظ امنیتی رفت و آمد داشته باشند؛ اما در میان آنها، کسانی هم هستند که با دو چرخه و بدون محافظ امنیتی به دفتر کارش می روند.

یکی از این افراد نورالله عمر، رییس شهرسازی ولایت فاریاب در شمال افغانستان است. او بیشتر روزها برای رفتن به دفتر کارش و برگشت به خانه از دو چرخه استفاده می کند و محافظ امنیتی هم ندارد.

نورالله عمر به رادیو سلام وطندار گفته است، کمبود موتر در ریاست شهرسازی، ضرورت حضور همه ‌روزه در دفتر و تلاش برای کاهش ازدحام و آلودگی هوا به سهم خودش، از دلایل عمده‌ی می باشند که در رفت ‌وآمد از دو چرخه استفاده می نماید.

رییس شهرسازی ولایت فاریاب افزود، هرچند وضعیت امنیتی در این ولایت چندان رضایت‌ بخش نیست، اما او از اینکه به ‌وسیلۀ دوچرخه رفت‌ وآمد می ‌کند، هیچ هراسی ندارد.

نورالله عمر علاوه کرد، برای آوردن اصلاحات در جامعه؛ باید هر فرد روند اصلاحات را از خود شروع کند.

از سوی دیگر، باشندگان ولایت فاریاب از این رفتار رییس شهرسازی این ولایت با خوشی استقبال کرده می گویند، اگر بیشتر مقام های دولتی به این کار دست بزنند، از ازدحام و درگیری‌ های داخل شهر تا حد زیادی کاسته و برای دیگران الگوی خوبی خواهد شد.

قابل ذکر است، در سال ‌های گذشته به دلیل افزایش ناامنی گشت‌ وگذار توسط موترسیکلت در داخل شهر میمنه مرکز ولایت فاریاب از سوی دولت ممنوع اعلام شده بود. به همین دلیل، کسانی ‌که توانایی خرید و استفاده از موتر شخصی را نداشتند، با دوچرخه رفت‌ وآمد می ‌کردند.
اما این نخستین بار است که یک مقام بلندرتبه دولتی در ولایت فاریاب در شمال افغانستان در رفت و آمد روزمره اش از دو چرخه استفاده می کند.