.
.
.

دو تن از محافظان شعبه‌‌های انتخاباتی در افغانستان کشته شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مقام‌های امنیتی ولایت ننگرهار در شرق افغانستان امروز جمعه 20 آوریل تایید کردند، دو نگهبان یک مرکز ثبت نام رأی دهندگان در این ولایت از سوی افراد مسلح ناشناس کشته شدند.

به گزارش منابع خبری افغانستان؛ منابع امنیتی در ولایت ننگرهار گفته اند، این رویداد حوالی ساعت 8 شب گذشته در حوزه پنجم امنیتی شهر جلال آباد مرکز این ولایت رخ داد.

پولیس ننگرهار گفته است، افراد مسلح ناشناس پس از کشتن دو نگهبان مرکز انتخاباتی، سلاح های آنها را با خود برده اند و تحقیقات پولیس در این زمینه ادامه دارد.

این دومین حمله است که بر مراکز انتخاباتی افغانستان صورت گرفته است. اولین حمله از سوی گروه طالبان به مراکز ثبت نام رأی دهندگان در ولایت غور در غرب افغانستان رخ داد که طالبان پس از حمله شماری از مراکز انتخاباتی در شهر فیروزکوه مرکز ولایت غور را آتش زدند و سه کارمند کمیسیون انتخابات با دو سرباز پولیس را با خود بردند.

اما محمد اقبال نظامی سخنگوی فرماندهی پولیس ولایت غور تایید کرد، این افراد بامداد دیروز پنجشنبه از سوی طالبان آزاد شدند.

قابل ذکر است که هنوزهم موجودیت ناامنی بزرگترین چالش برای انتخابات آینده این کشور یاد می ‌شود. اما مقام های امنیتی افغانستان اعلام کرده اند که امنیت تمام مراکز انتخاباتی در سراسر افغانستان و زمان برگزاری انتخابات آینده را می‌ گیرند.

از سوی دیگر؛ روند ثبت نام رأی دهندگان بتاریخ 25 حمل / فروردین سال جاری خورشیدی در سراسر افغانستان آغاز شد. کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان اعلام کرده است که تا کنون بیش از 76 هزار رأی دهنده در سراسر افغانستان ثبت نام کرده ‌اند.

براساس جدول زمانی کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان، انتخابات آینده پارلمانی و شوراهای ولسوالی ‌های این کشور به تاریخ 28 میزان مهر سال جاری خورشیدی برگزار می‌ شود.