.
.
.

خواست پاکستان از افغانستان؛ فرمانده پولیس قندهار را برکنار کنید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

شکیبا هاشمی نماینده مردم قندهار در مجلس نمایندگان افغانستان روز دوشنبه 16 آوریل مدعی شد، نخست وزیر پاکستان در سفری اخیرش به کابل، از حکومت افغانستان خواسته است تا جنرال عبدالرازق فرمانده پولیس قندهار را برکنار کند.

به گزارش سایت خبری "خبرنامه"، شکیبا هاشمی مدعی شد:"نخست ‌وزیر پاکستان در سفر یک هفته پیش به کابل، شش مورد پیشنهاد را به حکومت افغانستان سپرده که برکناری جنرال رازق یکی از این پیشنهادات است."

این عضو مجلس نمایندگان هشدار داده است، اگر جنرال عبدالرازق از فرماندهی پولیس ولایت قندهار برکنار شود، مردم ولایت قندهار به پا خواهند ایستاد؛ چون امنیت نسبتی در قندهار بخاطر تلاش های جنرال عبدالرازق است.

این خبر در شرایطی مطرح شده که دیروز دوشنبه جنرال جان نیکلسون فرمانده نیروهای حمایت قاطع، جان بس سفیر ایالات متحده آمریکا در کابل، محمد معصوم استانکزی، رئیس عمومی امنیت ملی افغانستان، ویس احمد برمک، وزیر امور داخله و گل ‌آقا شیرزوی، وزیر اقوام و قبایل افغانستان به ولایت قندهار در جنوب این کشور سفر کردند تا اوضاع این ولایت را بررسی کنند.

از سوی دیگر؛ در این روزها تنش های سیاسی کابل- اسلام آباد وارد حملات مسلحانه نظامی شده است که در تازه ترین مورد؛ سربازان مرزی پاکستان دو روز پیش در امتداد خط دیورند در ولایت خوست در جنوب شرق افغانستان حمله کردند که با مقاومت شدید نظامیان افغان و مردم محل روبرو گردیدند.

شماری از منابع خبری کابل به نقل از منابع امنیتی افغانستان گزارش دادند، در درگیری میان سربازان افغان و پاکستان در ولایت خوست، 14 سرباز پاکستانی کشته شدند و 17 سرباز پاکستانی دیگر زخم برداشتند.

در همین حال، مقام های افغان تایید کردند، پس از حملات دوباره سربازان پاکستانی دیروز دوشنبه به ولسوالی دندپتان ولایت پکتیا در شرق افغانستان، نشست مشترک میان سربازان نظامی هر دو کشور بوجود آمد.

آنها علاوه کردند، در این نشست مشترک سربازان مرزی پاکستان و سربازان افغان به توافق رسیدند که آتش بس کنند و در حال حاضر درگیری مسلحانه متوقف می باشد.