.
.
.

آتش‌بس سربازان افغان و پاکستانی پس از دو روز درگیری

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع امنیتی افغانستان روز دوشنبه 16 آوریل اعلام کردند که سربازان مرزی افغان و پاکستانی آتش بس برقرار کردند و اکنون درگیری مسلحانه میان هردو جانب متوقف شده است.

این منابع علاوه کرده اند، سربازان افغان و پاکستان با هم نشست کردند و بر آتش بس میان هردو جانب توافق کردند.

به گزارش منابع خبری افغانستان؛ سربازان افغان در این نشست به سربازان پاکستانی هشدار دادند، اگر بازهم به خاک افغانستان حمله کنند، عواقب آن به دوش خود آنها خواهد بود.

دگرمن فریدون فیاض، رییس ارگان پولیس مرزی در جنوب شرق افغانستان گفت:"هر تحرکی را که شما (نظامیان پاکستان) در سرحد اجرا می‌کنید باید جانب مقابل در جریان باشد. اما متأسفانه این کار قطعأ نشده است."

در همین حال، سربازان پاکستانی اعلام کردند، ادامه درگیری مسلحانه میان سربازان مرزی افغان و پاکستانی به سود هیچ گروهی نیست باید آتش بس صورت گیرد.

پریکتیر اختر، یک سرباز مرزی پاکستان گفت:" اکنون که شما اعتراض دارید که نظامیان پاکستان از مرز عبور کرده‌اند، این می‌شد از راه گفتگو حل شود."

قابل ذکر است که سربازان پاکستانی دیروز دوشنبه حملات نظامی اش را در ولسوالی دندپتان ولایت پکتیا در شرق افغانستان شروع کرده بودند اما حالا مقام‌های افغان گفتند، در حال حاضر درگیری مسلحانه میان سربازان مرزی دو طرف در ولایت‌های خوست و پکتیا متوقف شده است.