فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • طالبان: انتخابات افغانستان جعلی است؛ ما شرکت نمی‌کنیم

  منبع: دبی.العربیه نت فارسی

  گروه طالبان به تازگی پیشنهادی رییس جمهوری افغانستان را رد کرده و گفت، انتخابات آینده افغانستان یک انتخابات جعلی است و افراد طالبان شرکت نمی کنند.

  این گروه با انتشار خبرنامه ای نوشت، برگزاری انتخابات در افغانستان، جعلی است و انتخابات با تصمیم اصلی خارجی‌ها برگزار می‌شود.

  در این خبرنامه آمده است:" امارت اسلامی از مردم می‌خواهد که بجای مشارکت در پروسهء جعلی و نمایشی انتخابات با آن مقاطعه کنند."

  در خبرنامه طالبان تاکید شده است که انتخابات در افغانستان از سوی آمریکایی‌ها و برای فریب دادن مردم برگزار می‌شود.

  در این خبرنامه نوشته شده است:" امارت اسلامی با در نظرداشت این واقعیت‎ ها اولویت می‌‌دهد که چگونه کشور و مردم خود را از پنجه اشغال ‌گران نجات بدهد."

  طالبان در این خبرنامه‌ گفتند، با حضور نیروهای خارجی در افغانستان، برگزاری انتخابات معنی ندارد و این کار یک تصمیم مهم سیاسی است که از سوی خارجی‌ها گرفته می‌شود.

  قابل ذکر است که روند ثبت نام رأی دهندگان روز شنبه هفته جاری در سراسر افغانستان آغاز شد. محمد اشرف غنی رییس جمهوری افغانستان با ثبت نام خودش در انتخابات؛ از گروه طالبان خواست که در انتخابات آینده پارلمانی و شوراهای ولسوالی‌ها شرکت کنند. اما طالبان این پیشنهاد را رد کردند.

  براساس جدول زمانی کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان؛ انتخابات آینده پارلمانی و شوراهای ولسوالی های افغانستان بتاریخ 28 میزان/ مهر سال جاری خورشیدی برگزار می‌شود.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران