.
.
.

واکنش مجلس سنای افغانستان نسبت به تلاش‌ها برای بهبود روابط کابل-آسلام‌آباد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

در پی سفر نخست وزیر پاکستان به کابل، شماری از اعضای مجلس سنای افغانستان در نشست روز یک‌شنبه 8 آوریل این مجلس، نسبت به تلاش بهبود روابط میان دو کشور واکنش نشان دادند.

به گزارش رسانه‌های افغانستان، شماری از اعضای مجلس سنای این کشور معتقد‌اند، سیاست‌مداران پاکستان در مورد روابط‌ شان با افغانستان تفاهم ندارند.

محمد علم ایزدیار، معاون نخست مجلس سنای افغانستان گفت، پاکستان به دنبال وقت‌کشی و انحراف اذهان جامعه جهانی است و به این کار موفق هم شده است.

افضل شامل، عضو مجلس سنای افغانستان نیز گفت: "در این شکی نیست که باز کدام چال شیطانی دارد پاکستان هرباری که فشار بالایش بیاید تواضع را اختیار می‌کند".

نخست وزیر پاکستان روز جمعه 7 آوریل در یک سفر رسمی وارد کابل شد و با رهبران حکومت وحدت ملی افغانستان، در کابل دیدار و گفتگو کرد.

محمد اشرف غنی رییس جمهوری افغانستان در این دیدار به حملات موشکی پاکستان به ولایت کنر در شرق افغانستان اشاره کرده و گفت: "وضعیت کنونی به نفع هیچ طرفی نیست و باید هر نگرانی از طریق مراجع رسمی شریک و از راه بحث و مذاکرات حل گردد".

در این دیدار هر دو جانب، ضمن اینکه روی آماده سازی یک سند بخاطر تبادلۀ زندانیان دو کشور به موافقت رسیدند، فیصله کردند تا مشاورین امنیت ملی و وزارت های خارجۀ دو کشور سند پلان عمل افغانستان- پاکستان برای صلح و همبستگی را نهایی سازند.