.
.
.

سه پروژه بزرگ زراعتی به ارزش میلیون‌ها افغانی در هرات افتتاح شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

عبدالصبور رحمانی، رییس اداره زراعت و مالداری ولایت هرات امروز یکشنبه 8 آوریل گفت، سه پروژه بزرگ زراعتی در این ولایت افتتاح شد.

رحمانی افزود، این پروژه‌های بزرگ زراعتی شامل دو کانال و هشت باب گلخانه معیاری می‌باشند که در ولسوالی غوریان این ولایت گشایش یافته‌اند.

براساس گزارش خبرنگار العربیه در افغانستان؛ رییس اداره زراعت ولایت هرات گفته است، هشت گلخانه به مساحت 7666 متر مربع به ارزش بیش از هفت میلیون افغانی در هشت روستا ولسوالی غوریان راه اندازی گردیده که محصولات زراعتی را در این ولسوالی تقویت خواهند کرد.

رحمانی افزود، دو کانال نامبرده نیز به ارزش بیش از 14 میلیون افغانی در ولسوالی غوریان اعمار گردیده‌اند.

او گفت، این سه پروژه بزرگ اقتصادی از سوی برنامه " حمایت از سازگاری با تغییر اقلیم" ریاست زراعت و مالداری ولایت هرات راه‌اندازی شده است.

ولایت هرات در غرب افغانستان یکی از قطب‌های مهم اقتصادی این کشور یاد می‌شود که بیشتر تحلیلگران اقتصادی افغان؛ هرات را به عنوان پایتخت اقتصادی و تجارتی افغانستان یاد می‌کنند.

افغانستان نیز یک کشور زراعتی می‌باشد که اقتصاد ملی این کشور بر محور زراعت استوار است، دولت افغانستان تلاش دارد تا زراعت را در این کشور معیاری و حرفه ای سازد تا سبب رشد و بالندی اقتصاد ملی این کشور گردد.