.
.
.

امنیت ملی افغانستان از چند حمله در هلمند جلوگیری کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ریاست عمومی امنیت ملی افغانستان روز شنبه 7 آوریل اعلام کرد که نیروهای قطعات خاص این ریاست با همکاری نیروهای ارتش افغان، در یک عملیات ویژه بالای قرارگاه احسان الله مسئول افراد انتحاری گروه طالبان، چهار تن از اعضای این گروه را بازداشت کرده‌اند.

بر اساس خبرنامه ریاست عممی امنیت ملی افغانستان، گروه طالبان قصد داشتند چندین حمله را از این مرکز سازماندهی کرده و در نقاط مختلف ولایت هلمند عملی سازند.

بر اساس این خبرنامه، در این حمله که در مربوطات "دشت مالگیر" ولسوالی گرشک در ولایت هلمند انجام شد، چهار تن از افراد گروه طالبان بازداشت شده‌اند.

در این عملیات همچنان، یک موتر پر از مواد انفجاری، شش موتر سایکل، پنج فیر مرمی راکت آرپی‌جی، دو پایه مخابره، 500 کیلوگرام مواد انفجاری، 100 کیلوگرام تریاک، پنج حلقه ماین دست ساز بُشکه‌یی، 15عدد کپسول انفجاری و مقدار زیاد تجهیزات دیگر به دست نیروهای امنیتی افتاده است.

این در حالی است که هفته قبل بر اثر حملات هوایی نیروهای هوایی افغان بالای یک مدرسه در ولسوالی دشت ارچی ولایت کندز در شرق افغانستان بیش از 60 طالب کشته شده و شماری دیگر آنان زخمی شدند.

در بین کشته شدگان ملا بریانی، یک عضو شورای کویته، مولوی خیر محمد، مولوی امین، مولوی عصمت و مولوی بریال اعضای دیگر گروه طالبان در این مدرسه نیز حضور داشته اند.

شماری از منابع خبری افغانستان گزارش دادند، مقام های بلندرتبه از شورای کویته طالبان نیز در این مراسم حضور داشتند.