.
.
.

رییس‌جمهوری افغانستان کمیسیونی را برای بررسی حمله هوایی ارتش افغان در کندز تعیین کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

محمد اشرف غنی رییس جمهوری افغانستان روز چهارشنبه 4 آوریل دستور تشکیل کمیسیونی برای بررسی حمله هوایی نیروهای ارتش این کشور بر مسجدی در کندز را داد.

ارگ ریاست جمهوری افغانستان در اعلامیه‌ای نوشته است: "به منظور روشن‌شدن چگونگی آسیب‌های که به افراد ملکی در این رویداد رسیده است، رئیس‌جمهور غنی کمیسیونی را به ریاست جنرال خدایداد هزارهسرمفتش عالی دفتر شورای امنیت ملی که در ترکیب مشاورین رئیس جمهور و نمایندگان وزارت‌های دفاع ملی و امور داخله، ریاست عمومی امنیت ملی، لوی‌څارنوالی و ریاست مستقل ارگان‌های محل شامل می‌باشند، موظف‌نمود تا رویداد متذکره را به صورت جدی و همه‌جانبه بررسی کرده، گزارش یافته‌های خویش را در مدت یک‌هفته به جلسۀ شورای امنیت ملی ارائه کند".

روز دوشنبه 2 آوریل نیروهای هوایی ارتش افغانستان بر مسجدی در ولایت کندز این کشور حمله کردند که به گفته مقام‌های امنیتی افغان در این حمله چندین فرمانده طالبان کشته شدند اما باشندگان کندز به رسانه‌ها گفتند که در این حمله 50 غیرنظامی کشته و 150 غیرنظامی دیگر زخم برداشتند.

تا هنوز مشخص نیست که واقعا افراد ملکی در این رویداد کشته و زخمی شده‌اند یا نه اما ویدیوهایی از محل که بر آن حمله از سوی ارتش افغان صورت گرفته در شبکه‌های اجتماعی دست به دست شدند که افراد وابسته به گروه طالبان که برای نشستی گردهم آنده بودند را نشان می‌دهد.