.
.
.

سازمان ملل: حمله نیروهای هوایی ارتش افغانستان در کندز بررسی می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دفتر سازمان ملل متحد در افغانستان در واکنش به حمله هوایی نیروهای ارتش افغان که به اساس اظهارات مقام‌های افغان در آن، چندین فرمانده طالبان کشته شده، گفت که این قضیه را به شکل جدی بررسی می‌کند.

روز دوشنبه 2 آوریل نیروهای هوایی ارتش افغانستان بر مسجدی در ولایت کندز این کشور حمله کردند که به گفته مقام‌های امنیتی افغان در این حمله چندین فرمانده طالبان کشته شدند اما باشندگان کندز به رسانه‌ها گفته‌اند که در این حمله 50 غیرنظامی کشته و 150 غیرنظامی دیگر زخم برداشتند.

دفتر سازمان ملل متحد در افغانستان در صفحۀ تویترش نوشت: گروه حقوق بشر ما در حال حاضر در دشت‌ارچی کندز به‌خاطر بررسی این رویداد حضور دارند.

در همین حال، مقام‌های موجود در ساحه و نهادهای امنیتی نظارت کننده‌، تلفات غیرنظامیان در حمله‌ هوایی در دشت‌‌ارچی را رد کرده‌اند.

محمد حنیف رضایی، آمر امور عامه قول اردوی 209 شاهین در این باره گفته است، این حمله بر جلسه طالبان در یک مدرسه دینی بوده که در آن چندین تن از گروه طالبان کشته شدند.

به گفته وی، جلسۀ گروه طالبان زمانی مورد حمله قرار گرفت که در آن ارشدترین مقام‌های گروه طالبان اشتراک داشته و نیروهای امنیتی نظر به اطلاعات استخباراتی آنان را هدف قرار داده‌اند.