فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • 13 میلیون نفر در افغانستان مصونیت غذایی ندارند

  منبع: دبی.العربیه نت فارسی

  دیوید بیزلی، مدیر اجرایی برنامه جهانی غذای سازمان ملل متحد امروز دوشنبه 2 آوریل اعلام کرد که 13 میلیون نفر در افغانستان مصونیت غذایی ندارند.

  به گزارش روزنامه "اطلاعات روز افغانستان"، بیزلی امروز در یک نشست خبری در کابل گفت، امسال ارقام نبود مصونیت غذایی در افغانستان چهار میلیون افزایش یافته در صورت که سه سال پیش، 9 میلیون نفر در افغانستان مصونیت غذایی نداشتند.

  او افزود، از مجموع 13 میلیون نفر؛ هشت میلیون آنها با عدم مصونیت غذایی حاد روبرو هستند و نمی‌دانند که وعده بعدی غذا آنها چگونه فراهم شود.

  براساس تعریف بانک جهانی؛ مصونیت غذایی به معنی" دسترسی همگان، در همه وقت به غذای کافی و متنوع برای داشتن یک زندگی سالم" می‌باشد.

  دیوید بیزلی، مدیر اجرایی برنامه جهانی غذای سازمان ملل متحد (WFP) این ارقام را تکان دهنده خواند و از وضعیت کنونی افغانستان ابراز نگرانی کرد.

  این مقام ارشد سازمان ملل متحد هشدار داد که اگر در این مورد رسیدگی عاجل صورت نگیرد، نبود مصونیت غذایی، سرآغاز مشکلات گوناگون از جمله مهاجرت‌های جدید خواهد شد.

  دیوید بیزلی تاکید کرد، جنگ، خشکسالی، بی‌ثباتی، تغییراقلیم، وضعیت شکننده افغانستان و برگشت مهاجرین از کشورهای دیگر، عوامل اساسی این مشکلات می‌باشند.

  مدیر اجرایی برنامه جهانی غذای سازمان ملل متحد گفت، برای رسیدگی به 2.7 میلیون نفر در افغانستان و مبارزه با این پدیده؛ این برنامه به 184 میلیون دالر نیاز دارد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران