هیئت کنگره امریکا با رهبران حکومت افغانستان گفتگو کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

هیئت کنگره امریکا تحت ریاست نانسی پلوسی امروز پنجشنبه 29 مارس با محمد اشرف غنی رییس جمهوری و عبدالله عبدالله رییس اجرایی حکومت وحدت ملی در کاخ ریاست جمهوری افغانستان گفتگو کرد.

دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری افغانستان امروز با انتشار خبرنامه ای نوشت: "در این دیدار هر دو جانب در مورد پروسه صلح، حضور فعال زنان در بخش های مختلف، رشد اقتصادی، سرمایه گذاری، نقش سکتور خصوصی، صادرات و واردات، ترانزیت، همکاری های منطقوی، تطبیق پروژه های بزرگ منطقوی، انتخابات و مبارزه علیه فساد و مواد مخدر نیز بحث و تبادل نظر کردند."

محمد اشرف غنی رییس جمهوری افغانستان در این دیدار گفت: "همکاری مشترک در راستای مبارزه با تروریزم و استراتیژی جدید ایالات متحدۀ امریکا در قبال افغانستان و جنوب آسیا، ماحول مثبت را به وجود آورده است و امروز نسبت به هر زمان دیگر به اهداف خود نزدیک شده ایم."

غنی افزود: "بدون نظام مردم‌ سالار، نظام دیگری در افغانستان نتیجه نمی دهد و مردم نیز خواهان آن بوده و از آن حمایت می کنند. حکومت وحدت ملی متعهد به برگزاری انتخابات ولسی جرگه، شوراهای ولسوالی ها و ریاست جمهوری می باشد."

در این دیدار عبدالله عبدالله رییس اجرایی از همکاری های امریکا با افغانستان ستایش کرده و آن را در راستای سرکوب دشمن مشترک و رسیدن به اهداف مفید عنوان نمود.

براساس خبرنامه ارگ ریاست جمهوری افغانستان؛ نانسی پلوسی رییس این هیئت کنگره امریکا در این دیدار گفت:" دستآوردها و پیشرفت های سه سالۀ حکومت افغانستان مملو از امید بوده و با تطبیق برنامه های حکومت، صلح و ثبات در افغانستان تامین خواهد شد."

در این خبرنامه آمده است:"خانم پلوسی گفت که کشورش در راستای همکاری و مبارزه دوامدار برضد تروریزم متعهد است و منحیث متحد استراتیژیک در کنار افغانستان باقی خواهد ماند."

سفر هیئت کنگره آمریکا به افغانستان در حالی صورت گرفته که مقام‌های امریکایی اخیراً گفته بودند که روسیه روند صلح افغانستان را به گروگان گرفته است اما مسکو این ادعا را کاملاً رد کرد.

از سوی دیگر؛ جان بس، سفیر امریکا در کابل در تازه ترین صحبت هایش با رسانه ها گفت که ایران از طریق سپاه پاسداران به گروه طالبان در افغانستان حمایت لجستیکی فراهم می کند. اما مقام های ایرانی همواره چنین ادعاها را رد کرده‌اند.


بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید