یک خبرنگار در کابل مورد حمله مسلحانه قرار گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

نهاد حمایت از رسانه‌های آزاد افغانستان (نی) امروز پنجشنبه 29 مارس از یک حمله مسلحانه بالای مسعود حسینی عکاس خبری، خبرگزاری آسوشیتدپرس در شهر کابل خبر داد.

این نهاد امروز با انتشار خبرنامه ای نوشت، مردان تفنگدار شامگاه چهارشنبه 28 مارس مسعود حسینی را در منطقه "کارته سخی" شهر کابل آماج حملات مسلحانه قرار دارند؛ اما حسینی از این حمله نجات یافت.

مسعود حسینی چشم دید شانرا با نهاد نی چنین بیان کرده است: "با موترم در منطقۀ کارته سخی در مسیر جاده کوه تلویزیون، در حال راننده‌گی بودم که سه مرد تفنگدار از یک موتر سراچه پیاده شده و جلو موترم را گرفته و به سویم شلیک کردند. تفنگداران تلاش کردند مسقیم به سویم شلیک کنند، با آن که موترم به اثر شلیک گلوله ‌ها به شدت آسیب دید، اما توانستم از نزدشان فرار کنم."

نهاد حمایت از رسانه‌های آزاد افغانستان (نی) امروز در خبرنامه اش این حمله را شدیداً محکوم کرده و از نهادهای امنیتی افغانستان خواسته است که عاملان این رویداد را دستگیر و مجازات کنند.

در خبرنامه نهاد نی آمده است:"دفتر نی، از حمله به جان آقای مسعود حسینی عکاس خبری خبرگزاری آسوشیتد پرس، نگران شده و از پولیس کابل می ‌خواهد در زمینه شناسایی حمله کننده‌گان اقدام جدی نموده واین قضیه را به صورت همه ‌جانبه بررسی و نتیجۀ آن‌ را با جامعۀ رسانۀ کشور در میان بگذارند."

مسعود حسینی یک و نیم سال پیش در نیتجه حملات مهاجمان انتحاری به دانشگاه امریکایی در شهر کابل نیز زخمی شده بود.

مسعود حسینی در سال 2012 برنده جایزه بین المللی "پولیتزر" شد. حسینی یک عکس از حمله انتحاری در روز دهم عاشورا از شهر کابل گرفته بود و آن عکس او را به جایزه جهانی رساند.

 مسعود حسینی
مسعود حسینی

از سوی دیگر؛ نهادهای بین المللی حامی خبرنگاران و رسانه ها، همواره افغانستان را یکی از خطرناک ترین کشورها برای کارهای خبرنگاری و رسانه ای عنوان کرده اند.

نهادهای حامی خبرنگاران افغانستان سال های 2016 و 2017 را خونین ترین سال برای خبرنگاران در افغانستان یاد کرده اند. در این سال ها ده ها خبرنگار فقط در افغانستان کشته و زخمی شدند.


بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید