7 نیرو مرزی پاکستان در درگیری با نیروهای مرزی افغانستان کشته شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در درگیری میان نیروهای مرزی افغانستان و پاکستان، روز سه‌شنبه 27 مارس، هفت سرباز پاکستانی کشته شدند و یک سرباز افغان زخم برداشته‌ است.

به گزارش منابع خبری، به نقل از مقام‌های امنیتی افغان، این درگیری میان نیروهای مرزی افغانستان و پاکستان پس از آن صورت گرفت که نیروهای پاکستانی چندین موشک به خاک افغانستان پرتاب کرده و خسارات هنگفتی را به مردم محل در داخل این کشور وارد کردند.

گفته شده، این درگیری میان دوطرف در حال حاضر متوقف شده است اما وزارت امور خارجه افغانستان در پاسخ به این حملات موشکی، کاردار سفارت پاکستان در کابل را احضار کرده و از حکومت پاکستان خواست تا هرچه زودتر موشک پراکنی‌ها به سمت افغانستان را متوقف کند.

قابل ذکر است که قبل از این نیز بارها نیروهای مرزی پاکستان به سمت افغانستان حملات موشکی انجام داده‌اند که بعضا واکنش‌های تند افغانستان و بدترشدن روابط میان دو کشور را به دنبال داشته است.

این در حالی است که امریکا اخیرا پاکستان را به دلیل آنچه که "حمایت و پناه دادن به گروه‌های مخالف دولت افغانستان" عنوان می‌کند زیر فشار قرار داده است.

دو روز قبل اداره صنعت و امنیت ایالات متحده، هفت شرکت‌ پاکستانی را تحریم کرده و آنها را در فهرست "سیاه" قرار داد.

هفته قبل نیز، جان نیکلسون، فرمانده کل نیروهای امریکایی و ناتو در افغانستان گفته بود: "هرچند تاکنون آوردن فشارها بر پاکستان خشونت‌ها را در افغانستان کاهش نداده است، اما واشنگتن برای قطع پشتیبانی پاکستان از گروه طالبان و گروه‌های دیگر، گام های بعدی را نیز بر خواهد داشت".

قابل یاد آوری است که تمام کمک‌های نظامی ایالات متحده به پاکستان نیز از چندین ماه به حالت تعلیق آمده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید