وزیر دفاع آلمان با رهبران حکومت افغانستان گفتگو کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

اورزولافن درلاین وزیر دفاع آلمان امروز دوشنبه 26 مارس با رهبران حکومت وحدت ملی افغانستان در شهر کابل دیدار و گفتگو کرد.

دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری و ریاست اجراییه امروز دوشنبه با انتشار خبرنامه‌ای نوشتند، وزیر دفاع آلمان و رهبران حکومت افغانستان در مورد مسایل امنیت، روند صلح و ثبات این کشور گفتگو کردند.

در خبرنامه ریاست جمهوری افغانستان آمده است: "دو طرف در این دیدار در رابطه به موضوعات متعدد به‌خصوص مسایل امنیت منطقه، صلح و ثبات پایدار، مبارزه مشترک با تروریسم، همکاری‌های نظامی و اقتصادی گفت‌وگو کرده‌اند."

محمد اشرف غنی رییس جمهوری افغانستان از همکاری‌های دوامدار آلمان ستایش کرده و برلین را "دوست نیک" کابل خوانده است.

در همین حال، عبدالله عبدالله رییس اجرایی نیز در گفتگو با وزیر دفاع آلمان از همکاری‌های آلمان با افغانستان ستایش نموده و تاکید کرده است که افغانستان هنوز هم به همکاری آلمان نیاز دارد و این همکاری‌ها باید دوامدار باشند.

اورزولافن درلاین وزیر دفاع آلمان روز گذشته با همراه یک هیئت بلندرتبه وارد ولایت بلخ در شمال افغانستان شد و با نیروهای آلمانی مستقر در آن ولایت دیدار کرد.

وزیر دفاع آلمان در دیدار با سربازانش در ولایت بلخ گفت، افغانستان هنوز آماده نیست که مسئولیت تأمین خود را به عهده بگیرد؛ بنابراین سربازان آلمانی باید آمادگی یک مأمویت طولانی را بگیرند.

قابل ذکر است که پارلمان جدید آلمان روز گذشته طرحی را تایید کرد که بر اساس آن؛ آلمان شمار سربازانش را در افغانستان از 980 سرباز به 1300 سرباز افزایش خواهد داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید