رییس جمهوری پولند وارد کابل شد؛ از افزایش سربازانش در افغانستان خبر داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

اندژی دودا، رییس جمهوری پولند امروز سه شنبه 27 مارس وارد کابل پایتخت افغانستان شد و با عبدالله عبدالله رییس اجرایی این کشور دیدار و گفتگو کرد.

دفتر مطبوعاتی ریاست اجراییه افغانستان امروز با انتشار خبرنامه‌ای نوشت، هر دو جانب در مورد همکاری‌های نظامی و گسترش همکاری‌های دو جانبه گفتگو کردند.

در این خبرنامه آمده‌است:" رئیس جمهور پولند، در این دیدار گفت که کشورش، شمار سربازانش را در چوکات مأموریت حمایت قاطع به منظور آموزش، مشوره و حمایت از نیروهای افغان افزایش داده و حمایت‌های سیاسی و نظامی‌اش را از افغانستان ادامه می‌دهد."

براساس خبرنامه ذکر شده؛ عبدالله عبدالله رییس اجرایی حکومت افغانستان نیز از همکاری‌های پولند با افغانستان ستایش کرده و تاکید کرده‌است که با در نظرداشت شرایط موجود افغانستان، همکاری‌های پولند باید ادامه داشته‌باشد.

براساس گزارش‌ها؛ کشور پولند در حال حاضر 200 سرباز در چارچوب مأموریت حمایت قاطع در افغانستان دارد و این سربازان بیشتر نقش مشاوره دهی دارند.

رییس جمهوری پولند در شرایطی از افزایش سربازانش به افغانستان خبر داده که کشور آلمان نیز به تازگی توافق کرده که شمار سربازان‌اش را در افغانستان از 980 به 1300 سرباز افزایش خواهند یافت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید