اتحادیه اروپا: نشست جهانی صلح تاشکند برای افغانستان مهم است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پیری مایدون سفیر اتحادیه اروپا در افغانستان در مورد نشست جهانی صلح تاشکند گفت، طالبان باید طرح پیشنهادی صلح حکومت افغانستان را بپذیرند و از این فرصت پیش آمده استفاده کنند.

پیرمایدون افزود:" هیچ شکی نیست که این نشست برای صلح افغانستان یک نشست مهم است و پیشرفتی است که پیشنهادهای صلح حکومت افغانستان را در نشست کابل دنبال می‌کند. کشورهای منطقه و جهان در نشست تاشکند دیدگاه‌های شان را در بارۀ صلح افغانستان هماهنگ می‌سازند."

این دیپلومات اروپایی ادامه داد:" دروازه برای گفت وگوهای صلح باز است؛ بی گمان که در این روند میان دو طرف پرسش‌هایی وجود دارند، اما مهم این است که یک بار این گفت‌وگوها آغاز شوند کاری که تا هنوز نشده است."

به گزارش منابع خبری افغانستان، سفیر اتحادیه اروپا تاکید کرده‌است، نشست جهانی صلح تاشکند برای روند صلح افغانستان مفید است و طالبان باید با حکومت افغانستان وارد مذاکرات صلح گردند.

قرار است نشست جهانی صلح امروز دوشنبه 26 مارس در شهر تاشکند پایتخت کشور ازبیکستان برگزار گردد و دو روز ادامه دارد.

این نشست جهانی صلح توسط محمد اشرف غنی رییس جمهوری افغانستان و شوکت میرضیایوف رییس جمهوری ازبیکستان افتتاح و رهبری می‌گردد.

وزارت خارجه ازبیکستان اعلام کرده‌است، انتونیو گوتریش دبیرکل سازمان ملل متحد، فدریکا موگیرینی، مسؤول سیاست خارجی اتحادیۀ اروپا، وزیران خارجه کشورهای پادشاهی سعودی، امارات متحده عربی، چین، روسیه، ایالات متحده امریکا، بریتانیا، آلمان، ایتالیا، فرانسه، ترکیه، هند، ایران، پاکستان، کازاخستان، قرغیزستان، تاجیکستان و ترکمنستان در این نشست جهانی صلح دعوت شده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید