سال جدید تعلیمی در افغانستان رسمأ آغاز شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

محمد اشرف غنی رییس جمهوری افغانستان امروز شنبه 24 مارس سال نو تعلیمی این کشور را رسمأ آغاز کرد. این سال در افغانستان، سالی "حمایت از معارف" نام گذاری شده‌است.

بر اساس خبرنامه دفتر مطبوعاتی ارگ ریاست جمهوری افغانستان؛ محمد اشرف غنی در سخنرانی‌‎اش در لیسه امانی کابل گفت:"در سال جدید به تعداد شش هزار ساختمان مکاتب اعمار خواهد شد. به وزیر انکشاف دهات در این خصوص هدایت داده ام و تا 200 میلیون دالر بودجه برای آن تخصیص داده شده‌است."

رییس جمهوری این کشور افزود:"هدایت من به تمام وزارت خانه‌ها این است که با معارف همکاری همه جانبه نمایند و معارف را در رأس هر برنامۀ خویش قرار دهند."

وی تاکید کرد:"من به معلمین وعده نموده بودم که مسکن و سرپناه قابل استطاعت برای آنان فراهم می سازم. تا اکنون در این خصوص موفقیت‌های لازم نداشته‌ایم، اما به وزارت شهرسازی و ادارۀ اراضی هدایت داده‌ام که برای حل این مسئله یک طرح عملی را ترتیب نمایند که نه تنها برای معلمین بلکه برای مهاجرین عودت کننده، بیجاشدگان داخلی و ورثه شهدا نیز سرپناه و مسکن فراهم خواهم کرد."

محمد اشرف غنی علاوه کرد، در حال حاضر 50 درصد مکاتب در سراسر افغانستان ساختمان ندارند و سه ونیم میلیون کودک افغان از آموزش و رفتن به مکتب محروم هستند و نزدیک به یک هزار مکاتب در سراسر این کشور بسته می‌باشند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید