حکمتیار: ما منتظر واگذاری مناطق امن به طالبان هستیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

گلبدین حکمتیار رهبر حزب اسلامی افغانستان امروز شنبه 24 مارس از طالبان خواست، طرح پیشنهادی صلح حکومت افغانستان را بپذیرند و وارد مذاکرات صلح بین الافغانی گردند.

حکمیتار امروز شنبه در یک نشست خبری در کابل افزود، منتظر تایید رییس جمهور غنی مبنی بر واگذاری مناطق امن برای طالبان است.


بر اساس گزارش منابع خبری افغانستان؛ گلبدین حکمتیار علاوه کرد، طالبان باید به مذاکرات صلح بین الافغانی موافق باشند تا دفتر سیاسی این گروه در کابل باز گردد و روی چگونگی واگذاری مناطق امن و مصئونیت آن نیز بحث شود.

حکمتیار گفت:" در این مناطق رهبران مخالفین مسلح دولت با خانواده‌های خود، در مصؤونیت به سر می‌برند، نه تحت تعقیب قرار می‌گیرند و نه از بالا مورد حمله".

گلبدین حکمتیار به محمد اشرف غنی رییس جمهور افغانستان یک طرح پیشنهادی مبنی بر سپردن شماری از "مناطق امن" به گروه طالبان مشوره داده است.

حکمتیار در این زمینه گفت:"این طرح اکنون در میز رئیس جمهور نیز است، در پنتاگون و قصرسفید هم. گفته شد که امریکا و سعودی مشترکأ در این مورد بحث می‌کنند و با این موافق استند، که یک ساحه امن ایجاد شود ".

شماری از رسانه های خبری افغانستان چند هفته پیش گزارش دادند که گلبدین حکمتیار به اشرف غنی گفته که شماری از ولایت ها باید به گروه طالبان داده شود و نام آن ولایت ها را "ولایات صلح" نامگذاری کنند. اما گلبدین حکمتیار امروز شنبه این موضوع را رد کرده گفت، از سخنانش سواستفاده شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید