حزب جمعیت از توافق عطا محمد با ارگ حمایت کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

حزب جمعیت اسلامی افغانستان پس از توافق عطامحمد نور والی پیشین بلخ با ارگ ریاست جمهوری با انتشار خبرنامه‌ای نوشت، این حزب صلاحیت مذاکره با ارگ را به عطامحمد نور واگذار کرده بود.

در خبرنامه این حزب آمده است:" برای جمعیت اسلامی افغانستان امنیت مردم بلخ و حفظ دستاوردهای هفده سال اخیر درآن ولایت، از اولویت برخوردار است و بدین منظور، پیرامون حل قضیه ولایت بلخ به استاد عطا محمد نور تفویض صلاحیت گردید.

در این خبرنامه ذکر شده است:"جمعیت اسلامی افغانستان سایر مطالبات مهمی را که شامل مذاکرات این حزب و حکومت بود، اما تا اکنون به بهانه‌های مختلف از سوی ارگ پذیرفته نشده اند، به عنوان خواست های اصلی این حزب و نیازهای ملی در هماهنگی با سایر احزاب و جریان های همسو، پیگیری می کند."

براساس خبرنامه حزب جمعیت:"شورای رهبری جمعیت اسلامی افغانستان از ایستادگی استاد عطا محمد نور طی این مدت و حمایت گسترده مردم از خواسته‌های ملی این حزب تقدیر می نماید."

در همین حال، محی الدین مهدی یکی از اعضای مذاکره کننده حزب جمعیت با ارگ ریاست جمهوری روز گذشته گفته بود که برکناری عطامحمد نور هیچ ارتباطی به حزب جمعیت ندارد.

روز پنجشنبه هفته گذشته عطامحمد نور رسمأ از مقام ولایت بلخ کنار رفت و محمد اسحاق رهگذر به عنوان والی جدید بلخ تعیین شد و کارش را رسمآ اغاز کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید