حزب جمعیت: ما مسئول کنار رفتن عطامحمد نور نیستیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

حزب جمعیت اسلامی افغانستان پس از کنار رفتن عطامحمد نور از مقام ولایت بلخ و تعیین محمد اسحاق رهگذر به عنوان والی جدید بلخ واکنش نشان داد.

محی الدین مهدی عضو تیم مذاکره¬کننده حزب جمعیت با ارگ ریاست جمهوری افغانستان گفت، توافق میان ارگ ریاست جمهوری و عطامحمد نور والی پیشین بلخ، ارتباطی به مذاکرات حزب جمعیت با ارگ ریاست جمهوری ندارد.

مهدی افزود:"مذاکره‌ی جمعیت با ارگ از دو ماه به این سو قطع شده، توافقاتی که امروز(روز پنجشنه) اعلان شد، حاصل مذاکرات مستقیم ارگ ریاست جمهوری با والی پیشین بلخ است و ارتباطی به جمعیت ندارد."

مهدی ادامه داد:"باری که ما به دوش ارگ گذاشته بودیم بر دوش‌شان سنگینی می‌کرد، به همین دلیل ارگ با شخص والی پیشین بلخ به تماس شد."

به گزارش هشت صبح؛ محی الدین مهدی علاوه کرد، حل معضل بلخ یک جزء کوچک بسته دوازده ماده‌ای بود که جمعیت اسلامی به ارگ ریاست جمهوری ارائه کرده بود؛ اما مذاکرات جمعیت با ارگ ریاست جمهوری در مورد مسائل استراتیژیکی بود که به سرنوشت و آینده‌ مردم اثرگذار است و این مذاکرات به نتیجه نرسیده است.

عطامحمد نور والی پیشین بلخ دیروز پنجشنبه از مقام ولایت بلخ کنار رفت و محمد اسحاق رهگذر بنابر خواست عطامحمد نور رسمأ به عنوان والی جدید بلخ تعیین شد و به کارش آغاز کرد.

عطامحمد نور در مراسم معرفی والی جدید بلخ گفت:"بیشتر خواسته‌های حزب جمعیت پذیرفته شده و همچنین مشکلات متحدین این حزب با دولت مرکزی نیز در حال حل شدن است."
عطامحمد نور در گذشته همواره گفته بود که کنار رفتن شان از مقام ولایت بلخ به شورای رهبری حزب جمعیت ارتباط دارد. اما حالا این حزب اعلام کرده است که هیچ مسئولیتی در قبال کنار رفتن عطامحمد نور و توافق آقای نور با ارگ ریاست جمهوری ندارد.

براساس منابع اطلاعاتی افغانستان، محمد اسحاق رهگذر والی جدید ولایت بلخ عضو حزب جمعیت و یکی از نزدیکان عطامحمد نور است که در گذشته به عنوان والی بلخ و عضو مجلس نمایندگان فعالیت کرده
است

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید