یک حزب جدید سیاسی در افغانستان اعلام موجودیت کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک حزب جدید سیاسی بعد از ظهر امروز پنجشنبه 22 مارس تحت نام "حزب ائتلاف مردم افغانستان" در شهر کابل پایتخت افغانستان اعلام موجودیت کرد.

این حزب سیاسی با برگزاری یک همایش و با حضور ده‌ها تن از باشندگان ولایتهای جنوب افغانستان اعلام موجودیت نمود.

ظاهر قدیر عضو مجلس نمایندگان افغانستان در این همایش گفت، افرادی در اطراف رییس جمهور غنی حضور دارند که نشاندهنده آن است که حکومت به سمتی دیگر تغییر جهت داده؛ بناً دست به تشکیل تیمی در برابر ارگ زده است.

به گزارش سلام وطندار، قدیر تاکید کرد، از محمد اشرف غنی در مبارزات انتخاباتی حمایت کرده بود، اما آقای غنی با رأی مردم معامله کرد.

ظاهر قدیر تاکید کرد، این حزب نامزدانی برای انتخابات آینده شوراهای ولایتی و ریاست جمهوری نیز دارد و به زودی نامزد این حزب برای کرسی ریاست جمهوری اعلام خواهد شد.

در همین حال، همایون همایون، معاون نخست مجلس نمایندگان در مراسم اعلام موجودیت این حزب جدید سیاسی گفت، شماری در ساختار حکومت به فساد دامن می‌زنند.

همایون که یکی از حامیان رییس جمهور غنی در انتخابات ریاست جمهوری بود، بابت حمایتش از آقای غنی پوزش خواسته و افزود، به خاطر حکومتی قانونمند از محمد اشرف غنی حمایت کرده بود، اما حالا پشیمان است.

همایون تاکید کرد، آنانکه در کرسی‌های رهبری حکومت نشسته‌اند، حتا کودکان‌ شان تاکنون افغانستان را ندیده‌اند.

از سوی دیگر، نعیم لالی حمیدزی، یکی دیگر از اعضای مجلس نمایندگان افغانستان در این همایش گفت، خواهان سرکوب حکومت نیستند و می‌خواهند با تشکیل این حزب ساختار حکومت اصلاح شود.

حمیدزی اشاره به سخنان گلبدین حکمتیار رهبر حزب اسلامی گفت، شماری به نمایندگی از کشورهای دیگر حرف می‌زنند و برخی به دنبال نفاق‌افگنی میان مردم‌اند.

حمیدزی هشدار می‌دهد که حکومت صرفأ از چهار یا پنج تن نیست که هر کاری بخواهند انجام دهند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید