مشاور امنیت ملی افغانستان با حکومت جدید آلمان دیدار کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

محمد حنیف اتمر مشاور امنیت ملی افغانستان با مقام‌های بلند رتبه امنیتی و سیاسی حکومت جدید کشور آلمان دیدار و گفتگو کرد.

دفتر مطبوعاتی شورای امنیت ملی افغانستان امروز پنجشنبه 22 مارس با انتشار خبرنامه‌ای نوشت، محمد حنیف اتمر با مقام‌های جدید امنیتی و سیاسی و اعضای جدید پارلمان کشور آلمان گفتگو نمود.

در این خبرنامه آمده است، مسایل سیاسی، روابط دیپلماتیک، همکاری‌های اقتصادی و امنیتی میان کشورهای افغانستان و آلمان محور این گفتگو بودند.

در این خبرنامه آمده است، با سپری شدن انتخابات و روی کار آمدن پارلمان و حکومت جدید، آلمان تعهد کرد که در زمینه‌های اقتصادی، امنیتی و مبارزه با تروریزم بصورت مشترک با افغانستان همکاری خواهد کرد.

مشاور امنیت ملی افغانستان در این سفر به آلمان، از همکاری این کشور با نیروهای پولیس افغان ستایش کرده و از جامعه جهانی خواست، افغانستان را در راستای مبارزه با تروریزم همکاری نماید.

براساس این خبرنامه، مشاور امنیت ملی افغانستان در این سفر با همتای آلمانی‌اش نیز ملاقات کرده و در زمینه روابط امنیتی دو کشور بحث کردند.

مشاور امنیت ملی افغانستان از مقام‌های کشور آلمان مبنی بر حمایت برلین از طرح پیشنهادی صلح حکومت افغانستان برای طالبان نیز ستایش کرده است.

محمد حنیف اتمر مشاور امنیت ملی افغانستان روز سه شنبه هفته جاری در یک سفر رسمی دو روزه به کشور آلمان سفر کرد و با مقام‌های بلند رتبه امنیتی و سیاسی آن کشور نیز دیدار نمود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید