از حمله بر مراسم جشن نوروز در بلخ افغانستان جلوگیری شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

ریاست عمومی امنیت ملی افغانستان روز سه‌شنبه 20 مارس اعلام کرد که ماموران این اداره از حمله به مراسم جشن نوروز در شهر مزار شریف مرکز ولایت بلخ جلوگیری کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری "جمهور" به نقل از خبرنامه ریاست عمومی امنیت ملی افغانستان، چندین تن که قصد حمله به مراسم جشن نوروز در شهر مزار شریف را داشتند از سوی ماموران این اداره بازداشت شده‌اند.

در خبرنامه آمده‌است:"تروریستان بمنظور مختل سازی میله عنعنوی نوروز در شهر مزار شریف مقدار زیادی سلاح، مهمات و مواد انفجاریه را در قریه شیر آباد ولسوالی دهدادی ولایت بلخ در یک مخفی‌گاه جابجا نموده بودند که نیروهای قطعات خاص امنیت ملی پلان شوم آنها را کشف و طی عملیات به موقع بالای مخفی‌گاه آنها سلاح، مهمات و مواد انفجاریه را بدست آورده اند".

خبرنامه افزوده:"همچنان طی یک اقدام دیگر نیروهای قطعات خاص امنیت ملی یک عراده موتر کرولای شخصی دارای نمبر پلیت (2537) را که سه میل سلاح کلاشینکوف طور ماهرانه در آن جابجا گردیده بود و تروریستان قصد داشتند بمنظور حملات تهاجمی و مختل سازی میله عنعنوی نوروز به شهر مزار شریف آن‌ر‌‌ا انتقال دهند از مربوطات ولسوالی بلخ کشف و بدست آورده است".

به مناسبت جشن نوروز در افغانستان همه ساله در ولایت بلخ این کشور مراسم باشکوه برگزار می‌شود که هزاران تن از سراسر افغانستان برای اشتراک در این مراسم به این ولایت می‌روند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید