طالبان از پیشنهاد صلح سران جهادی افغان استقبال کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

گروه طالبان امروز سه شنبه 20 مارس با انتشار خبرنامه‌ای از پیشنهاد صلح فرماندهان جهادی افغانستان استقبال کرده و تاکید نمودند که هرگونه اقدام بمنظور حل بحران کنونی افغانستان از سوی سران جهادی افغان صورت بگیرد، گروه طالبان آماده است.

در این خبرنامه آمده‌است:" امارت اسلامی اساسأ از همه آن اقدامات قدردانی می‌کند که بخاطر حل واقعی منازعات فعلی کشور صورت می‌گیرد."

محمد اسماعیل خان یکی از فرماندهان مشهور جهادی افغان پنج روز پیش از گروه طالبان خواست، اگر با حکومت افغانستان مذاکرات صلح را انجام نمی‌دهید بیایید با سران جهادی گفتگو صلح را شروع کنید.

اما گروه طالبان اشاره به سخنان اسماعیل خان گفت، این گروه 17 سال پیش از سران جهادی افغان در خواست کرده بود که برای حل مشکلات افغانستان بیایید باهم نشست کنیم؛ چون کشورهای خارجی برای حل بحران افغانستان نیامده‌اند.

در خبرنامه گروه طالبان نوشته شده‌است:" اکنون که آقای اسماعیل خان به نمایندگی از سران جهادی سابق در مورد تفاهم و گفتگو به آنها، خواستار واکنش از امارت اسلامی شده است، امارت اسلامی به آن‌های که بخاطر اختتام اشغال سعی می‌ورزند، حمایت از اشغالگران نمی‌کنند آنها اگر شخصیت‌های جهادی اند یا کسی دیگر به همه دعوت می‌دهد که بخاطر تفاهم به دفتر سیاسی امارت اسلامی مراجعه کنند، تا در مورد به پایان رسیدن اشغال، حاکمیت نظام اسلامی و جستجوی راه‌های صلح نظریات خود را با هم شریک سازیم."

از سوی دیگر، گلبدین حکمتیار رهبر حزب اسلامی افغانستان از گروه طالبان خواسته‌است، طرح پیشنهادی صلح حکومت افغانستان را بپذیرند.

حکمیتار با اشاره به طرح پیشهادی صلح حکومت افغانستان تاکید کرد:"من تعجب می‌کنم اگر یک انسان خردمند، با یک چنین طرح معقول، مخالفت کند".

در همین حال، شورای عالی صلح افغانستان هشدار داده‌است، اگر گروه طالبان طرح پیشنهادی صلح حکومت افغانستان را نپذیرند دفتر سیاسی طالبان در قطر بسته خواهد شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید