یک فرمانده جمعیت اسلامی افغانستان به طالبان پیوست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مقام‌های امنیتی ولایت فاریاب درشمال افغانستان امروز سه شنبه 20 مارس تایید کردند، یک فرمانده محلی جمعیت اسلامی همراه نزدیک به 100 تن از افرادش به گروه طالبان پیوستند.

به گزارش طلوع نیوز، محمد نعیم اندرابی آمر امنیت فرماندهی پولیس ولایت فاریاب با تایید این خبر گفت، غلام نبی شجاع، یکی از فرماندهان محلی جمعیت اسلامی، با حدود صد تن از زیر دستان‌اش در ولسوالی گرزیوان این ولایت به طالبان پیوستند.

اندرابی افزود، این فرمانده محلی جمعیت اسلامی در نتیجۀ خصومت‌های شخصی در ولسوالی گرزیوان به طالبان پیوسته است.

اندرابی گفت:"در دو روز گذشته در مقام ولایت نشستی به رهبری والی صاحب در این باره داشتیم. رییس امنیت ملی هم حضور د اشت. تصمیم گرفته شد که نیروهای کمکی به گرزیوان فرستاده شوند. ممکن است حمله‌های هوایی نیز برکسانی که مخالف حکومت استند درآن ولسوالی انجام شوند."

ملا فیض‎الله، سرپرست ولسوالی گرزیوان، ادعاد می‎کند که فرمانده شجاع از زمان‌های دور با طالبان همدست بود و زمینۀ ضربه زدن به نیروهای دولتی و خیزشی‌های حامی دولت را ازسوی طالبان فراهم می‌کرد.

یک عضو شورای ولایتی فاریاب می‌گوید که با پیوستن این فرمانده به طالبان، نگرانی‌ها از بدترشدن اوضاع امنیتی ولسوالی گرزیوان بیشتر شده‎اند.

گروه طالبان امروز سه شنبه با انتشار خبرنامه‌ای نوشت، غلام نبی شجاع با 80 تن از افراد مجهز با سلاح‌های ثقیله و خفیفه به فرمانده طالبان بنام قاری شعیب پیوستند.

به گفتۀ مقام‌های محلی فاریاب با پیوستن غلام نبی شجاع، سه روستا به شمول دره زنگ ودره شاخ در ولسوالی گرزیوان این ولایت نیز به دست طالبان افتاده‌اند، اما تلاش‌ها برای سرکوب طالبان و پس گرفتن بخش‌های از دست رفته به زودی آغاز خواهند شد. جمعیت اسلامی تاکنون در این زمینه اظهار نظری نکرده‌است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید