رییس ستاد ارتش امریکا با رهبران حکومت افغانستان گفتگو کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

جنرال جوزف دانفورد رییس ستاد مشترک ایالات متحده امریکا امروز سه شنبه 20 مارس با رهبران حکومت وحدت ملی افغانستان گفتگو کرد.

دفتر مطبوعاتی ارگ ریاست جمهوری افغانستان امروز سه شنبه با انتشار خبرنامه‌ای نوشت، این گفتگو در مورد مسایل مختلف مربوط به افغانستان در قصر گلخانه ارگ ریاست جمهوری صورت گرفت.

در خبرنامه آمده‌است، رییس ستاد ارتش مشترک امریکا هدف سفرش را ابراز تعهد امریکا در زمینه حمایت و آموزش نیروهای امنیتی افغان بیان کرد.

در این خبرنامه آمده‌است:" تأمین امنیت افغانستان و منطقه، مبارزه با تروریزم، پروسه صلح و تامین امنیت انتخابات، محور بحث مقام‌های دو کشور بوده‌است."

این جنرال امریکایی یکبار دیگر تاکید کرد که امریکا در زمینه عملی شدن استراتیژی جدید واشنگتن برای جنوب اسیا و افغانستان جدی می‌باشد.

در همین حال، رهبران حکومت وحدت ملی افغانستان از برنامه‌ای جدید امریکا در قبال آسیا و افغانستان مهم دانسته و تاکید کردند، تطبیق این برنامه برای صلح و ثبات افغانستان و منطقه مهم می‌باشد.

جنرال جوزف دانفورد رییس ستاد مشترک ایالات متحده امریکا نا وقت دیروز دوشنبه وارد کابل پایتخت افغانستان شد.

قابل ذکر است که جیمز متیس وزیر دفاع امریکا نیز چند روز پیش در سفری از قبل اعلام نشده وارد کابل شد و با مقام‌های بلندرتبه افغان دیدار کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید