14 عضو شبکه حقانی در افغانستان دستگیر شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

ریاست عمومی امنیت ملی افغانستان امروز دوشنبه 19 مارس اعلام کرد که 14 تن از افراد وابسته به شبکه حقانی در ولایت خوست این کشور دستگیر شدند.

ریاست عمومی امنیت ملی افغانستان با انتشارخبرنامه‌ای نوشت، این افراد مربوط به شبکه حقانی در نتیجه عملیات نیروهای این ریاست دستگیر شدند.

در این خبرنامه آمده‌است:"نیروهای قطعات خاص ریاست عمومی امنیت ملی طی چندین عملیات، گروه چهارده نفری شبکه حقانی را که مصروف فعالیت‌های تروریستی و ماین‌گذاری در مربوطات ولایت خوست بودند، بازداشت نمودند".

براساس این خبرنامه، این افراد مدعی شدند که به فرمان فرمانده رحمت‌الله در این ولایت فعالیت می‌کردند و افراد با نفوذ ولایت خوست را به قتل می‌رسانند.

ریاست عمومی امنیت ملی افغانستان در خبرنامه‌اش نوشته‌است، این افراد شبکه حقانی همچنان به دستور فرمانده رحمت‌الله در حمله بالای ولسوالی "جانی خیل" ولایت پکتیا نیز اشتراک داشتند.

قابل ذکر است که محمد اشرف غنی رییس جمهوری افغانستان اخیرأ اعلام کرد، در حال حاضر 20 گروه "تروریستی" در افغانستان فعالیت دارند. شبکه حقانی نیز یکی از آن 20 گروهی "تروریستی" در این کشور می‌باشد و بیشتر مسئولیت حملات انتحاری را در شهر کابل به عهده می‌گیرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید